Куќа во близина на Умаг Црвени Вр

Умаг Црвено легло, Хрватска – ID 8273
425,000 Евра
Површина 280 m2
Достапно 5+кк
Море 250 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Куќата е со вкупна површина од 240 м2, плацот е 103 м2, само 5 мин. (250 м) од море и од прекрасна природна плажа, 10 мин. (9000 м) од центарот на Умаг.
Куќата има подрум, приземје и поткровје. Има вкупно 4 спални соби, кујна, дневна, 3 бањи, остава. Куќата има сопствен паркинг, камин, комплетно опремен, поглед на море.
Куќата е 3000 m од продавница, 200 m од ресторан, 3000 m од пазар, лекар е 9000 m, аптека е 3000 m, аеродромот во Пула е 80 km и аеродромот Порторож е 10 km, Umag marina 9000 м, терени за голф 600 м.

Умаг е стар град со пристаниште и важно приморско спа-одморалиште во најсеверниот дел на западниот Истарски брег.
Тоа е првиот град кој пристигнува во Хрватска од север - од словенечкиот граничен премин Сечовље/Плованија, на само 10 километри. Затоа е наречена „порта на Истра“.
Популарното и прометно одморалиште Умаг може да се окарактеризира како пријатна комбинација на античката историја и модерната сегашност, бидејќи посетителот ќе најде и историски споменици од минатото кои датираат од антиката, како и висококвалитетни сместувачки капацитети, разновидни услуги и одлични опремени плажи.
Градот има многу плодна околина. Поволната клима го фаворизира одгледувањето на винова лоза и маслинки. Истарските вина сè повеќе победуваат на меѓународни натпревари, а истарските масла исто така се спротивставуваат на нивниот квалитет во тешка конкуренција. Друга традиционална стока се доматите (погон за преработка на домати).
Благодарение на околните јаготки има добри услови за риболов, кои се преработуваат во локалните погони.
Малото старо јадро лежи на полуостров помеѓу два плитки заливи, во северниот има пристаниште на чиј крај е пристаништето за јахти (ACI Marina Umag).
број на спратови
3
Достапно
5+кк
Поглед на море
Да
Површина
280 m2
Плац
103 m2
Корисна површина
240 m2
Тераса
Да
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Градежна површина
60 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
680 m
Доктор
3 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
370 m
Бар
410 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00