Куќа во градот, со поглед на море, луксузно наместен, Свети Влас

Свети Влас, Бугарија – ID 2463
140,000 Евра
Површина 126 m2
Достапно 3+1
Спрат 1/2
Море 400 m
услуга 700 Евра За година
Состојба Готово
Нудиме луксузно опремена, прекрасна градска куќа со поглед на море, во Свети Влас, Бугарија. Се наоѓа во најдобрата и потивка област на луксузен комплекс. Има поглед на море дури и ако лежите на тревникот во дворот. Вкупната површина е 126,3 м2. Куќата има свој двор.
Диспозиција-
Приземје: трем, дневна со кујна, бања со тоалет, спална соба, техничка соба-складиште
Прв кат: тераса, две спални соби, бања, перална. Во 2014 година е извршена реконструкција, замена на целото застаклување со штедливо, подови на први кат со инфрацрвено греење, Mitsubishi инвертер клима уреди во сите простории со можност за греење до -25 степени, дизајнерски мебел и прва класа апарати. . LED осветлување за заштеда на енергија. Куќата е опремена за удобна употреба преку целата година.
Комплексот во кој се наоѓа станот има базен за деца и возрасни, места за релаксација, ресторан, теретана, многу простран простор со уредување. Во близина е црквата Св.Влас, амфитеатар, автобуска постојка, супермаркет., Многу погодна локација, на околу 400 метри до море, 10 минути пешачење до центарот на Свети Влас. Комплексот има голем паркинг.
Надоместокот за одржување е само 700 евра годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други. Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.
Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.
Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух се идеални пр
Спрат
1
број на спратови
2
Достапно
3+1
Поглед на море
Да
Површина
126 m2
Корисна површина
111 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
410 m
Доктор
30 m
Кафетерија
180 m
Ресторант
30 m
Бар
50 m
Училиште/градинка
80 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00