Лижњан, мезонет стан со поглед на море. Наместен и опремен.

Ližnjan, Хрватска – ID 9246
195,000 Евра
Површина 76 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/3
Море 700 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продава комплетно опремен и наместен стан со поглед на море на одлична локација во Лижњан.
Овој прекрасен стан се простира на 2 ката. На првиот кат има дневна соба со трпезарија и кујна, купатило, остава и балкон со поглед на море. Внатрешно скалило води до вториот кат, каде има 2 соби. Зградата е квалитетна, на одлична локација, станот е комплетно опремен и подготвен за непосредна вселување.

Селото Лижњан се наоѓа во југоисточниот дел на Истра, на 1 км од Медулин. Најголемото место е Лижњан, тивко, убаво место со извонреден поглед и недопрени плажи. Погоден за мирен одмор или семеен живот, го препорачуваме поради пониските цени и големиот асортиман на имоти.
Селото Лизнајн е оаза на недопрената природа и традиционалниот медитерански начин на живот благодарение на природните убавини, скриените плажи и заливите, плодната почва, риболовот и пред се луѓето кои живеат таму. Ридовите на Лижњан нудат прекрасен поглед на Кварнер и островите Крес и Лошињ.
Најпознатите атракции се Марлера (планиран терен за голф и марина) и островот Леван, на само 10 минути со брод со прекрасна песочна плажа и ресторани.
Спрат
3
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
76 m2
Корисна површина
73 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
350 m
Доктор
540 m
Кафетерија
670 m
Ресторант
300 m
Бар
420 m
Училиште/градинка
390 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00