Лижњан, одлична локација, наместен и опремен стан со поглед на море

Ližnjan, Хрватска – ID 9245
195,000 Евра
Површина 65 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/3
Море 800 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Ви го нудиме овој неверојатен имот во Лижњан, кој се наоѓа на кратко растојание од плажата. Станува збор за стан со нето површина од 65,33 м2, кој се наоѓа на втор кат во помала, но квалитетна станбена зграда.

Станот се состои од простран влезен хол, две спални соби со високи тавани, пространа бања, дневна со кујна и трпезарија, два балкона со прекрасен поглед на морето и две паркинг места. Овој стан е комплетно опремен и наместен и е подготвен за веднаш вселување.

Кујната е комплетно опремена, во станот е инсталиран инверзен систем за климатизација, а има и можност за греење на цврсто гориво. Прозорците се опремени со алуминиумски ролетни, влезната врата е безбедносна, а на подовите ќе најдете висококвалитетна керамика. Целата документација е во ред и имотот е веднаш на располагање.

Овој имот нуди исклучителна можност за оние кои сакаат да живеат во прекрасен амбиент со поглед на морето и со сите удобности. Не ја пропуштајте оваа шанса и контактирајте не сега за повеќе информации и турнеја!


Селото Лижњан се наоѓа во југоисточниот дел на Истра, на 1 км од Медулин. Најголемото место е Лижњан, тивко, убаво место со извонреден поглед и недопрени плажи. Погоден за мирен одмор или семеен живот, го препорачуваме поради пониските цени и големиот асортиман на имоти.
Селото Лизнајн е оаза на недопрената природа и традиционалниот медитерански начин на живот благодарение на природните убавини, скриените плажи и заливите, плодната почва, риболовот и пред се луѓето кои живеат таму. Ридовите на Лижњан нудат прекрасен поглед на Кварнер и островите Крес и Лошињ.
Најпознатите атракции се Марлера (планиран терен за голф и марина) и островот Леван, на само 10 минути со брод со прекрасна песочна плажа и ресторани.
Спрат
3
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
65 m2
Корисна површина
63 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
1 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
910 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00