Лижњан, стан со 2 спални соби со поглед на море и островот Крес.

Ližnjan, Хрватска – ID 9488
159,000 Евра
Површина 81 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/3
Море 900 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
На одлична локација во Лижњан се продава стан на 2 кат составен од: ходник, пространа дневна со кујна (24,50 м2), 2 спални (11,88 м2 и 8,66 м2), бања 4,50 м2 и пространа чардак 9,27 м2. Во станот има и едно паркинг место и една магацин. Овој простран и добро дизајниран стан има панорамски поглед на морето и островот Крес.

Селото Лижњан се наоѓа во југоисточниот дел на Истра, на 1 км од Медулин. Најголемото место е Лижњан, тивко, убаво место со извонреден поглед и недопрени плажи. Погоден за мирен одмор или семеен живот, го препорачуваме поради пониските цени и големиот асортиман на имоти.
Селото Лизнајн е оаза на недопрената природа и традиционалниот медитерански начин на живот благодарение на природните убавини, скриените плажи и заливите, плодната почва, риболовот и пред се луѓето кои живеат таму. Ридовите на Лижњан нудат прекрасен поглед на Кварнер и островите Крес и Лошињ.
Најпознатите атракции се Марлера (планиран терен за голф и марина) и островот Леван, на само 10 минути со брод со прекрасна песочна плажа и ресторани.
Спрат
3
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Површина
81 m2
Корисна површина
78 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
550 m
Доктор
760 m
Кафетерија
890 m
Ресторант
450 m
Бар
640 m
Училиште/градинка
530 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00