Луксузен 3 + kk гарантирано враќање 8% + готовина 6% во проект со пет ѕвезди

Трикомо, Кипар – ID 5764
202,000 Евра
Површина 116 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/11
Море 300 m
Состојба Готово
Дали сте заинтересирани за гарантиран принос од 8% и враќање на готовина од 6% годишно? Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Во моментов ја нудиме оваа неверојатна 3 соби. Овој стан ќе биде предаден и подготвен за изнајмување или за постојан престој во ноември 2023 година, проектот е со богата инфраструктура и веќе е во функција. Но, во одморалиштето можеме да најдеме и готови станови за продажба.

Овде, инвеститорот нуди до 8% гарантиран поврат за 3 години, а исто така готовина од 6% годишно за време на изградбата. На Кипар нема да најдете подобри услови. Ќе ве советуваме како да заштедите што е можно повеќе од сопствените ресурси.

Шармот на погледот на морето не може да се негира.
И ќе го најдете токму овде, во овој проект за одморалиште и спа.

Нашите апартмани се целосно опремени и опремени со модерен мебел и имаат се што ви е потребно за удобно готвење, спиење и релаксација.

Погледот не е единственото нешто што е неверојатно за нашите станови.

Овде ќе најдете кујна со фрижидер и шпорет и трпезарија за пријатна семејна вечера.

Кога сакате приватност, стаклените врати и прозорци од подот до таванот во вашиот стан водат до терасата каде што можете да уживате во чаша вино додека го гледате зајдисонцето над Средоземното Море.

На само 300 метри од плажа
Огромен воден парк со тобогани за сите возрасти!
ресторанот „Азул“ нуди вкусни јадења, десерти и коктели
Спортови на вода - патувања за скијање на вода, нуркање, SUP сурфање и многу повеќе
Надворешни базени опремени со лежалки и чадори
Загреан внатрешен базен со сауна и топла када
Соби за масажа со професионални терапевти и различни процедури
Комплетно опремен фитнес центар

Инвеститорот со гордост ви претставува членска картичка која им овозможува на клиентите да уживаат во уникатни привилегии и придобивки во сите проекти на програмерите, тоа се влезови во инфраструктурата на програмерите и 10% попусти во ресторани + други поволности.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.
Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%
Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради
Цените од 45.000 CZK по м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа најдобро е да се инвестира во почетната фаза на проектите
План на рати до 5 години без зголемување
Идеално место за пензионирање
Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).
Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.
Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.
Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
2
број на спратови
11
Достапно
3+кк
Површина
116 m2
Корисна површина
114 m2
Тераса
25 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
4 km
Доктор
22 km
Кафетерија
360 m
Ресторант
70 m
Бар
370 m
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00