Луксузен пентхаус 4 соби, 5% попуст три бањи, голема кровна тераса

Trikomo, Кипар – ID 7824
421,000 Евра
Површина 140 m2
Достапно 4+кк
Спрат 12/12
Море 800 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Во моментов го нудиме овој неверојатен пентхаус на покривот со 4 соби. Очекуваниот датум на примопредавање на пентхаусот е во септември 2024 година, но ратата е до 4 години без покачување, кога во проектите можете да влезете само со 30%. Тоа значи дека можете да го изнајмите станот веќе откако ќе платите 50% и да ги вратите следните 3 години без покачување. Ќе добиете правни услуги во вредност од £ 2000 од нас во овој пентхаус како бесплатен подарок.

Под одредени услови можете да добиете 5% попуст под пазарната цена, затоа не двоумете се да ме контактирате.

Никаде на Кипар нема да добиете толку добри услови. Фотографиите се визуелизации и исто така од салонот 4 + kk кој е веќе достапен.

Огромна предност е фактот што проектот има богата хотелска инфраструктура, е многу баран и голем дел од одморалиштето е во функција подолго време. Значи, тоа е добра можност за инвестирање. Во одморалиштето можеме да најдеме и готови станови за продажба, секако дека се поскапи.

Ние нудиме широк спектар на надворешни базени во нашето одморалиште.

Внатрешниот базен е отворен во текот на целата година и се загрева во зимската сезона.

Семеен и рекреативен базен

Олимписки базен

Аква-парк базен со лизгалки

Базен Памукале

Салон базен

Тропски базен

Покриен базен

Детски базен

спа, спа, салон за убавина, солена пештера

бањата на мртвото море - најуникатната бања на островот

градинка во просториите

фитнес

затворен воден парк

вежбајте голф клуб

многу ресторани и барови и многу повеќе

Инвеститорот со гордост ви претставува членска картичка која им овозможува на клиентите да уживаат во уникатни привилегии и придобивки во сите проекти на програмерите, тоа се влезови во инфраструктурата на програмерите и 10% попусти во ресторани + други поволности.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.

Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%

Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради

најдобро е да се инвестира во почетната фаза на проектите

План на рати до 5 години без зголемување

Идеално место за пензионирање

Најдолгата летна сезона во Европа, до 9 месеци

Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).

Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.

Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.

Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Спрат
12
број на спратови
12
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
140 m2
Корисна површина
126 m2
Тераса
32 m2
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
14 km
Кафетерија
30 m
Ресторант
250 m
Бар
50 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00