Луксузен стан со базен во центарот на Водице

Vodice, Srima, Хрватска – ID 8543
361,525 Евра
Површина 144 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/2
Море 300 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Во близина на автобуската станица во Водице, на мирна локација се наоѓа комплекс од катни станови во изградба. Предмет на продажба е стан со вкупна површина од 144,61 м 2 и вклучува подрум, приземје, кат и кровна тераса. Подрумот е дизајниран како винарска визба и има површина од околу 28 m 2 . Внатрешното скалило кое достигнува до кровната плоча води до приземје од 35 м2 каде има кујна со трпезарија и дневна и бања. Од дневната соба има тераса од 13м2 и мала градина од 20м2. На првиот кат исто така со површина од 35 m 2 има две спални соби и бања. По првиот кат се качуваме на терасата на покривот од 29 м 2 со базен за хидромасажа од каде се гледа поглед на морето и градот. Станот има и едно паркинг место.

Становите ќе бидат опремени со врвна керамика и санитарна опрема, подно греење, електрични ролетни, домофон, систем за камери, клима во сите простории, изолација на фасадата со полистирен од 10 см и подготовка за соларен систем. Морето и центарот на градот се оддалечени 300 m, додека плажата е оддалечена околу 600 m.

Планираното завршување на изградбата на становите, односно на целиот комплекс е до почетокот на летото 2023 година.

Водице е многу жив туристички град со многу ресторани, продавници и кафулиња. Тие се наоѓаат во самиот центар на хрватското крајбрежје, на 12 километри од градот Шибеник. Околината на одморалиштето Водице е опкружена со борови шуми и лозја. Водице има околу 9.000 жители. Медитеранската клима на Водице значи дека температурата во лето е помеѓу 26 и 30 степени, а во зима помеѓу 5 и 10 степени. Без разлика дали се работи за одмор на плажа, истражување на природните убавини или историја и култура, Водис и неговата околина имаат што да понудат секому. Можете да го поминете целиот ден (па дури и вечерта) на плажата Плава плажа долга 4 километри (Плава значи сина). Плажата беше наградена со сино знаме. Заслужи да биде тука поради чистотата на морето и неговата уредност. По должината на плажата расте убава борова шума, во која има ресторани и барови. Боровите дрвја нудат засолниште од силното пладневно сонце. Исто така постои и училиште за нуркање.
Спрат
2
број на спратови
2
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
144 m2
Корисна површина
140 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
330 m
Доктор
840 m
Кафетерија
330 m
Ресторант
250 m
Бар
230 m
Училиште/градинка
840 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00