Луксузен стан со градина во Водице

Vodice, Srima, Хрватска – ID 8544
Површина 140 m2
Достапно 4+кк
Спрат 2/3
Море 300 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

На 1 кат од новата зграда се наоѓа луксузен стан, кој по пресметување на коефициентите за пресметка нуди вкупно 140,59 м2 корисна површина.

Самиот стан е 132 м2 и се состои од ходник, кујна со трпезарија и дневна, 3 спални соби, 2 купатила и удобна тераса од 22 м2. Станот е подготвен за вселување веднаш, климатизиран, опремен со подно греење (во кујна, дневна и бањи). По желба може да се загрева со цврсти горива.

Станот вклучува и просторија за складирање од 7м2, 2 паркинг места и убав двор од 89м2 со тревни и асфалтирани површини и засолниште.

Морето и плажата се оддалечени само 300 m. 1300м до центарот на Водице.

Водице е многу жив туристички град со многу ресторани, продавници и кафулиња. Тие се наоѓаат во самиот центар на хрватското крајбрежје, на 12 километри од градот Шибеник. Околината на одморалиштето Водице е опкружена со борови шуми и лозја. Водице има околу 9.000 жители. Медитеранската клима на Водице значи дека температурата во лето е помеѓу 26 и 30 степени, а во зима помеѓу 5 и 10 степени. Без разлика дали се работи за одмор на плажа, истражување на природните убавини или историја и култура, Водис и неговата околина имаат што да понудат секому. Можете да го поминете целиот ден (па дури и вечерта) на плажата Плава плажа долга 4 километри (Плава значи сина). Плажата беше наградена со сино знаме. Заслужи да биде тука поради чистотата на морето и неговата уредност. По должината на плажата расте убава борова шума, во која има ресторани и барови. Боровите дрвја нудат засолниште од силното пладневно сонце. Исто така постои и училиште за нуркање.

Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
140 m2
Корисна површина
132 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
500 m
Доктор
1 km
Кафетерија
380 m
Ресторант
130 m
Бар
350 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00