Луксузна 1 соба загарантиран приход, одлични услови за финансирање

Трикомо, Кипар – ID 6510
116,000 Евра
Површина 57 m2
Достапно 1+кк
Спрат 3/18
Море 300 m
Состојба Во изградба
Palm Jumeirah во Кипар. Дали сте заинтересирани за гарантиран принос од 8% и враќање на готовина од 6% годишно? Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Испораката започнува во 2026 година, но план на рати до 2030 година без зголемување.

Станува збор за почетни цени, кои наскоро ќе се зголемуваат со секоја фаза од изградбата.

Многу поволни рати до 7 години без покачување
Загарантиран принос од 8% за неколку години + 6% враќање на готовина при изградба на проекти.

Овој прекрасен стан има 1 соба и тераса од 7 м2. Ова е комплекс од затворен тип, пристап ќе имаат само сопствениците на апартмани и туристите во изнајмување.

Инвеститорот со гордост ви претставува членска картичка која им овозможува на клиентите да уживаат во уникатни привилегии и придобивки во сите проекти на програмерите, тоа се влезови во инфраструктурата на програмерите и 10% попусти во рестораните + други поволности.

Додатоци:

Семеен и рекреативен базен
- Покриен базен
- Детски базен
- Генератор за надворешна опрема и лифтови
- континуирани безбедносни камери кои го покриваат целиот проект
- Подно греење во бањите
- Приватни базени и места за релаксација за секој блок
- Неверојатна градина
- Фонтани
- велнес, водни паркови
- фитнес и спортови на вода
- Бесплатен пристап до сите програмери проекти

Годишен пораст на слични проекти од најмалку 30%

Очекуваме цените брзо да се зголемат, а студио и 1+1 единици брзо, затоа не двоумете се да не контактирате што е можно поскоро.

Засега само една од зградите се продава, секоја дополнителна зграда ќе има повисока цена.

Само 1000 фунти се доволни за да резервира одредена единица, со ова инвеститорот одредува фиксна цена и е сигурен дека единицата ќе биде резервирана за него.

Депозитот не го губите, тој е вклучен во куповната цена, потоа можете да дојдете со нас на лице место, имате сместување и трансфери од аеродром бесплатно. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите интересни проекти.

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.
Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%
Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради
Цените од 45.000 CZK за м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа најдобро е да се инвестира во почетната фаза на проектите
План на рати до 5 години без зголемување
Идеално место за пензионирање
Најдолгата летна сезона во Европа, до 9 месеци
Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).
Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.
Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.
Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
3
број на спратови
18
Достапно
1+кк
Површина
57 m2
Корисна површина
54 m2
Тераса
7 m2
Паркинг
Да
Продавница
4 km
Доктор
22 km
Кафетерија
360 m
Ресторант
70 m
Бар
370 m
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00