Луксузна вила со базен, Новоградба, Затон

Затон, Хрватска – ID 8253
1,150,000 Евра
Површина 350 m2
Достапно 4+кк
Море 190 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продава луксузна вила со базен во Затон. Тоа е модерна нова зграда. Вилата е комплетно наместена и опремена. Тоа е модерен внатрешен и надворешен дизајн.

Куќата се состои од подрум, приземје и кат. Приземјето се состои од покриен влез, влез/соблекувална, WC, дневна со трпезарија и кујна, остава и покриена тераса со камин. Терасата на приземје е уредена со базен од 32 м2. Понатаму, внатрешните скали водат до меѓукатот каде што има коридор, котлара и перална и продолжуваат до 1 кат. На 1 кат има ходник, соблекувална, 2 спални соби со бања и чардак и спална соба со бања и непокриена тераса. До терасата на покривот водат внатрешно скалило. На покривната тераса има магацин, оџак и технички дел (надворешни воздушни единици и сл.). Во подрумот има теретана и сауна.

Вкупната корисна површина со базенот е 350,21 м2. Површината на земјиштето е 466 м2.
Во дворот има две паркинг места.
Одалеченост од море 190 м Одалеченост од центар 450 м.

Комплетниот мебел и опрема е вклучен во цената.
Базенот има греење, скимер, облога од фолија.

Ова е нова зграда. Изградба на термо блокови од тули. Стиропор 8 см. Подната покривка се состои од плочки и ламинат. Пластични прозорци со ролетни и мрежи за инсекти. Во дневната соба има електрични ролетни. Електрично подно греење во дневна соба, теретана и бањи. Во дневната соба, спални и теретана има клима уреди. Во куќата има и оџак, па можете да поставите шпорет на дрва или камин. Скара од тули во градината и на терасата на покривот. Наводнување на градината.


Затон е мало туристичко место идеално за вистински одмор и релаксација од стресот на секојдневниот живот. Се наоѓа помеѓу два историски града - Нин (2 км) и Задар (12 км).
Претставува уникатна комбинација на далматинска архитектура, пријатна медитеранска клима, зачувана природа, богато културно и историско наследство и живо туристичко секојдневие.
Песочните плажи во сенката на вековните борови се идеални за семејства со деца. Доколку сакате да пронајдете мир, кристално чисто море, чисто подводно, сенка од борови шуми, незаборавни зајдисонца, тогаш Затон е идеалното место за вашиот одмор.
број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
350 m2
Плац
466 m2
Корисна површина
310 m2
Тераса
Да
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
180 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
1 km
Доктор
1 km
Кафетерија
370 m
Ресторант
490 m
Бар
190 m
Училиште/градинка
670 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00