Луксузна вила со пет спални соби и две гаражи, Мазарон, Шпанија

Puerto de Mazarrón, Шпанија – ID 6992
320,000 Евра
Површина 600 m2
Достапно 6+кк
Море 400 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Прекрасна шпанска вила на парцела од 600 м2 со две гаражи распоредени на два ката. Имотот има пет спални соби, а главната спална соба има плакар, сопствена бања и камин.

Овој имот се издвојува по неговата совршена состојба и локација. Вилата има внатрешна тераса, големи чардаци и тераси, градина со многу простор за поставување приватен базен, кој додава вредност на имотот.

На приземјето имаме голем преден трем кој води до влезот на куќата. По влегувањето имаме влезен хол кој води до пространа и светла дневна соба со камин и читална. Од дневната соба имаме пристап до простран заден трем, кој пак дава пристап до многу голема градина. Дневната соба има чувство на просторност и леснотија, бидејќи има отворен коридор на горниот кат. На истиот кат продолжуваме со комплетно опремена кујна со голема остава. Имаме и бања и прикачен простор со врата што води надвор. На приземјето има анекс кој моментално се користи како дополнителна спална соба. Оваа област ви дава можност да создадете посебен стан, што би било многу добра инвестиција за приход од изнајмување.

На вториот кат имаме многу светол отворен ходник со вградена гардероба и поглед надолу кон дневната соба. Сите спални соби водат надвор од ходникот. Спалната соба бр. 1 е климатизирана и има пристап до голема предна тераса со поглед на внатрешната тераса. Пространата спална соба бр. 2 има и клима и пристап до терасата, која ја дели со Спална соба бр. 1. Спална соба бр. 1; 3 со вградени гардероби има пристап до задната тераса која е заедничка со главната спална соба. Спалната соба бр.5 е наменета за единечен кревет или за работна соба. Спалната соба бр. 4 е главната спална соба со клима и пристап до голема тераса. Има и камин, голема соблекувална, комплетно опремена бања со туш кабина, када и мијалник. На овој кат имаме и бања со када и туш.

За да го цените она што навистина го нуди овој имот, мора да не посетите, да ни се јавите и да закажете состанок.

Заливот Мазарон е идеален за луѓе кои сакаат спортови на вода и многу повеќе, како што се едрење, риболов или нуркање. Мазарон е една од традиционалните дестинации за сонце и плажа во регионот на Мурсија, кој има повеќе од 35 километри крајбрежје, од кои повеќето се недопрени. Голем број плажи во заливот Мазарон се наградени со сино знаме благодарение на квалитетот на капењето и услугите.

Плажите на Мазарон имаат сертификат за квалитет Q за следните плажи: Болнуево плажа, Плаја дел Кастелар, Нарес, Плаја де Рихуете.

број на спратови
2
Достапно
6+кк
Површина
600 m2
Плац
599 m2
Корисна површина
598 m2
Тераса
Да
Гаража
Да
Градежна површина
595 m2
Паркинг
Да
Продавница
240 m
Доктор
170 m
Кафетерија
120 m
Ресторант
130 m
Бар
60 m
Училиште/градинка
210 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00