Луксузни 2 соби, поглед на море, приватна плажа и дива покрај море

Trikomo, Кипар – ID 13406
190,000 Евра
Површина 58 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/2
Море 300 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

На ексклузивно застапување на нашите клиенти и по одлична цена, нудиме прекрасен ненаместен 2-собен стан со делумен поглед на море во втората фаза на едно од најдобрите одморалишта на Кипар. Тековната цена од развивачот е околу 30% повисока, затоа не двоумете се да контактирате со нас. Сопственикот продава за да купи поголем имот.

Ние сме број еден на пазарот со повеќе од 1000 задоволни клиенти покрај морето, проверете ги нашите критики. Следете ги нашите инвестициски тури на нашата веб-страница.

Огромна предност е фактот што одморалиштето има своја плажа, каде што има лежалки и куќи наменети за жителите на проектот. Има и прекрасно пристаниште со лежалки и кутии, каде што можете да нарачате освежителен пијалок, на пример. Пристапот до плажата е преку подвозник под патот. Жителите мора да ја користат инфраструктурата од двете фази на проектите. Има многу малку слични одморалишта на Кипар.

Станот има 53 м2 и балкон од 5 м2, се наоѓа веднаш до подвозникот до плажа, така што ќе го имате најкраткиот пат до плажата од цела втора фаза од проектите и целата комерцијална инфраструктура на дофат. Бидејќи станот е во изградба, фотографиите се од аналогниот стан во прва фаза.

Додатоци за проектот:

Во рамките на проектот се: отворен базен, внатрешен базен, воден парк, патеки за велосипедизам и пешачење, фитнес, спа/масажа - центар за убавина, тенис, игралиште за кошарка и одбојка, ресторан, кафе, бар, тераса, бар на плажа, Има детски клуб и многу други општествени активности.

Болница и најголемиот универзитет во Кипар, кој е признат низ целиот свет, се наоѓаат на кратко растојание од проектите.

Растојанието од аеродромот во Ларнака е 70 км, оддалеченоста од аеродромите Еркан и Никозија е 45 км. До Фамагуста 20 км, Киренија 40 км, Корениум голф клуб 35 км. Во Кипар сте во рок од 3 часа со авион. Што и да ве интересира, ние ќе ве советуваме. Физички сме таму.

Испорака април 2024 година.

План на рати до јануари 2025 година без покачување!

Фотографиите се од аналоген стан во првата фаза.

План за плаќање

70% до април 2024 година, остатокот до јануари 2025 година

Надоместоци надвор од основната цена: ДДВ, комуналии, придонес во инфраструктурата, правни услуги, мебел и бела техника - основни елементи се вклучени во цената.

За вкупната цена и процедурата, не двоумете се да не контактирате.

Први ви понудивме можност да инвестирате во недвижен имот во странство. Ние сме една од малите компании на островот која ќе ви ги обезбеди сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот. Внимателно изберете го партнерот, тоа ќе ви заштеди многу време и пари.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучително и изнајмување на вашиот имот на airbnb и трансфер на аеродром.

Спрат
2
број на спратови
2
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
58 m2
Корисна површина
53 m2
Балкон
5 m2
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
3 km
Доктор
10 km
Кафетерија
250 m
Ресторант
350 m
Бар
420 m
Училиште/градинка
7 km

Слични понуди

Прикажи ги сите слични понуди

Студио 1 соба со балкон

Sveti Vlas, Бугарија – ID P444

42 m2
1+кк
350 m
од 44 Евра За ден
Šipka vpravo
78 m2
3+кк
40 m
од 77 Евра За ден
Šipka vpravo

Вила Романа

Elenite, Бугарија – ID P411

108 m2
3+1
700 m
од 44 Евра За ден
Šipka vpravo

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00