Луксузни 2 соби, прекрасен поглед на море, комплекс Harmony Suites, Свети Влас

Свети Влас, Бугарија – ID 6843
109,500 Евра
Површина 52 m2
Достапно 2+кк
Спрат 7/8
Море 200 m
услуга 628 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме одличен стан со 2 спални соби со прекрасен поглед, 52,36 м2, сместен на седми кат од осум ката, во комплексот Harmony Suites во Свети Влас, Бугарија. Распоредот е влезен хол, дневна соба со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон со прекрасен поглед на морето, стариот град Несебар и широките плажи на одморалиштето Сончев брег. Во цената е вклучен мебел и опрема. Комплексот во кој се наоѓа станот е на само 200 метри од плажата. Во комплексот се достапни за вас и вашите гости:
- 30 метарски базен
- детски базен,
- Надворешно џакузи
- Бар покрај базен
- игралиште,
- WiFi во целата област
Комплексот одржува висок стандард на услуга за своите гости, поради што становите овде успешно се изнајмуваат за летната сезона и пошироко.
Harmony Suites Sveti Vlas е на 2 км од Марина Диневи и 3 км од Централ Бич Сончев Брег.
Најблискиот аеродром е Бургас, на 25 километри. Надоместокот за одржување е 628 евра годишно. Одлична зделка по одлична цена, препорачливо!
Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!
Пазете се од агентите за недвижности кои поради ситуацијата на чешкиот пазар на недвижности од ден на ден почнаа да нудат имоти во странство! Без доволно знаење за странскиот пазар, кој се разликува од чешкиот! Потпрете се на специјалисти и не преземајте непотребни ризици!
Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се направи многу детален преглед на одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.
Свети Влас се наоѓа на најдоброто место на бугарското црноморско крајбрежје - во подножјето на балканските падини, кои постепено се спуштаат во кристално чистата вода на огромното Црно Море. Оваа поволна комбинација подразбира многу сончеви денови (во просек 260 годишно), свежи попладневни часови, чист воздух и идеални услови за лекување на болести на горните дишни патишта.
Покрај идеалната клима, која е блиску до Средоземното Море, Свети Влас има и интересна историја. Пред околу 1.800 години, наместо луксузни пристаништа и рекреативни комплекси, се наоѓало тракиското светилиште. Во тоа време градот го добил името Лариса, а дури во 14 век го добил името Свети Влас, заштитникот на трговците.
Плажата на одморалиштето е долга 1,5 км и во просек 16 м. Има три прекрасни плажи со ситен златен песок, кои според Европската комисија се меѓу најчистите за капење во Бугарија.
Доколку барате забава, Сончев Брег е на само неколку минути со автомобил, а доколку сакате да ги видите знаменитостите, уникатниот град Несебар и неговото историско и културно наследство е на 10 километри. Во 2007 година, во градот Свети Влас беше отворено најголемото пристаниште за јахти во Бугарија - Марина Диневи со капацитет од 300 јахти.
Има и интересни настани - секоја година во средината на јули се одржува едриличарската регата „Св. Влас“ и во август митинг во суперскок под истото име.
Свети Влас е европски град кој фасцинира во сите годишни времиња. Есента е многу мека и топла, пролетта инспирира со убавината на цветната вегетација, а во зима снежните падини на Стара Планина ве потопуваат во снежна бајка. Градот ги има сите удобности за удобен живот. Во Свети Влас сите имоти што ги нудиме се погодни за трајно живеење.
Спрат
7
број на спратови
8
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
52 m2
Корисна површина
46 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
210 m
Доктор
1 km
Кафетерија
210 m
Ресторант
210 m
Бар
330 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00