Луксузни 3 соби со фантастичен поглед на море, нова зграда, 150м од море, Саранда, Албанија

Саранда, Албанија – ID 5581
229,000 Евра
Површина 105 m2
Достапно 3+кк
Спрат 4/4
Море 150 m
Состојба Готово
Ви нудиме нов луксузен апартман со поглед на море, со површина од 3 соби, наместен со квалитетен луксузен мебел и додатоци, во Саранда, Албанија. Вкупната површина е 105 м2. Се наоѓа на 4 кат, во зграда со лифт. Распоредот е влезен хол, дневна соба со кујна, спална соба, втора спална соба која е претворена во соблекувална, бања со тоалет, тоалет, перална и голема тераса со поглед кон морето. Имотот има комплетно опремена кујна, спална соба и дневна соба. Зградата е завршена во 2022 година и се наоѓа на околу 150 метри од морето. Препорачуваме!

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Тимот МНМ

Саранда е еден од најшармантните градови на албанската ривиера, а во текот на летните месеци изгледа како половина од Тирана да се преселува овде за да ужива во раздвижената плажа и попрометниот ноќен живот покрај неговото раздвижено морско шеталиште. Она што некогаш беше заспано рибарско село, сега е просперитетен град, и иако Саранда изгуби голем дел од својот шарм во изминатите две децении, таа задржа голем дел од својата харизма. Саранда е одлична основа за истражување на блиските плажи како што се Пулебардхат, Паскурат, Манастири итн. или можете да ги посетите плажите Ксамил и Бутринтот на светското наследство на УНЕСКО ако имате сопствено возило или можете да користите такси или јавен превоз. Името на градот доаѓа од Аја Саранда, ран манастир посветен на 40 светци; неговите бомбардирани остатоци (вклучувајќи некои преживеани фрески) сè уште се високо на еден рид над градот. Но и малиот замок Лекурси, кој нуди прекрасен поглед и добар ресторан или манастирот Свети Ѓорѓија, многу добро сочуван и реставриран. Градот се викал Порто Еда во 1940-тите за време на Втората светска војна по ќерката на Мусолини. Саранда има добра врска со бродовите за крстарење кои доаѓаат од целиот свет и Крф (грчкиот град пред Саранда), во лето е полна со туристи од нордиските земји или од источноевропските земји поради климата, храната и убавината.

Ако не сте избрале од сегашната понуда, не е важно. Знаеме да работиме со побарувачка и стручно ќе го најдеме вашиот стан од соништата за вас!
Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
105 m2
Корисна површина
105 m2
Тераса
Да
Продавница
220 m
Доктор
240 m
Кафетерија
80 m
Ресторант
100 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
390 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00