Луксузни 3 соби со поглед на море, на прва линија, сопствена визба, одличен комплекс, Обзор

Хоризонт, Бугарија – ID 3228
179,000 Евра
Површина 151 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/5
Море 50 m
услуга 16 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Ви нудиме луксузен 3-собен апартман со фронтален поглед на морето на прва линија (околу 50 метри од морето), во приморскиот град Обзор. Дизајнер и архитект на комплексот е познатиот Филип Старк. Станот се наоѓа на 3 кат од 5 и има функционален распоред (без поврзувачки соби): панорамска дневна со кујна и трпезарија, две спални соби од кои едната има сопствено купатило (со када), другата бања- тоалет (со туш), простор за машина за перење и бојлер и вградена гардероба, пространа тераса која го опкружува целиот стан. Прозорците на сите соби и терасата нудат неверојатен фронтален поглед на морето и плажата. Станот се продава со мебел и бела техника. Корисната површина на станот е 125 м2, вкупната површина е 151 м2. Станот вклучува визба со површина од 5 м2 и паркинг простор на подземен паркинг со површина од 28 м2.
Видео од станот на нашата веб-страница.
Комплексот е пуштен во употреба и добро одржуван. На територијата на комплексот се обезбедува широк спектар на опрема, забава и услуги за удобен одмор без да мора да ја напуштите територијата на комплексот, имено:
• Градина со градинарски мебел
• Базени за возрасни и деца, вкл. загреан базен и панорамски бесконечен базен
• Спа & засилувач; Велнес центар (турски и парни бањи, сауна, џакузи, салон за масажа)
• Фризерски и козметички салон
• Фитнес центар
• Тениско игралиште, пинг-понг
• Намирници
• Игротека (затворено детско катче)
• Игралиште
• Ресторан, кафуле
• Плажа
• Чадори за плажа
• Лежалки
• Детско игралиште на плажа
• Лифтови во згради
• Безбедност и видео надзор преку целата година
• Паркинг вкл. под земја
• Wi-Fi интернет е достапен низ целиот комплекс.
Многу добар избор за удобен семеен одмор и изнајмување!
Надоместокот за одржување е 15,5 евра/м2 со вклучен интернет и ТВ.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Одморалиште Обзор: Обзор се наоѓа во прекрасен пејсаж, во заливот на Црното Море, врамен со балканскиот прстен (Стара Планина) на околу 60 километри јужно од Варна и 74 километри од Бургас. Плажи и природа: тоа е популарно и навистина пријатно мало одморалиште кое го комбинира морето со широки, удобни плажи со можност за планинарење и лесни прошетки. Во близина на Обзор, во морето се влеваат реките Двојница и Камчија, кои се дел од природниот резерват.
Хоризонт и неговата историја: Неговата прекрасна локација се рефлектираше во оригиналното античко име Хелиополис (Сончев град). Оригиналната грчка поморска база подоцна стана важна римска тврдина. Во средниот век постоела непробојна бугарска тврдина Козјак, која заштитувала пристаниште од големо економско значење за бугарската трговија на Црното Море во 13 и 14 век.Урнатините на средновековната тврдина се на околу 3 километри од денешен Обзор. Овде ќе ги најде и урнатините на храмот на Јупитер на остатоците од римските ѕидини.
Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
151 m2
Корисна површина
125 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
40 m
Доктор
1 km
Кафетерија
30 m
Ресторант
30 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00