Луксузни 3 соби со сопствен двор, на 150м од плажа и во центарот на одморалиштето, Марина Беј, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 5732
148,000 Евра
Површина 135 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/4
Море 150 m
услуга 100 Евра За година
Состојба Готово

Нудиме одличен, нов стан со површина од 3 соби, вкупната површина на станот е 135 м2, површината на дворот што му припаѓа на станот е 54 м2. Станот се наоѓа на приземје од четири ката, во приватниот комплекс Марина Беј, во Свети Влас, Бугарија. Во цената е вклучен висококвалитетен, луксузен мебел и опрема според моменталните фотографии. Распоредот е влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет, и двор со пространа тераса. Совршено одржуваниот, помал семеен комплекс Марина Беј се наоѓа на 150 метри од песочната плажа, на втората линија до морето, во близина на пристаништето за јахти Марина Диневи и прекрасното крајбрежно шеталиште Свате Влас. Сите удобности на одморалиштето се во непосредна близина. Комплексот нуди базен, зона за релаксација, убава и уредена градина. Стан погоден за целогодишно живеење и за издавање. Во комплексот има лифт. Ниска такса за одржување од само 100 € годишно!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот врв. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како Sunshine Coast. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
1
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
135 m2
Корисна површина
118 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
250 m
Доктор
220 m
Кафетерија
70 m
Ресторант
70 m
Бар
70 m
Училиште/градинка
170 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00