Луксузно големо студио покрај морето, во близина на светски познатиот голф клуб и најголемото пристаниште

Есентепе, Кипар – ID 6243
132,200 Евра
Површина 43 m2
Достапно Студио
Спрат 1/2
Море 400 m
услуга 13 Евра За година
Состојба Во изградба
Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Моментално го нудиме овој стан кој ќе биде предаден во мај. Проектот се состои од 156 гарсоњера: гарсоњера со приземје имаат 35 м2 бруто површина, 8 м2 градина тераса и гарсоњера од прв кат имаат 35 м2 бруто површина, 8 м2 тераса и 35 м2 кровна тераса.

Во комплексот има заеднички базен со систем за третман на солена вода и детски базен.

На лице место ќе има бесплатен превоз до теренот за голф и до нашиот следен проект на брегот кој е оддалечен само 2 минути. Затоа, жителите на островот Перл можат да дојдат и да уживаат во објектите што се наоѓаат во домовите на Малдивите како што се плажа, кино, фитнес сала, тениско игралиште, терен за кошарка, мини голф, детско игралиште, ресторан, мини маркет, сауна, турска бања, масажа, центар за убавина, покриен базен.

Надоместокот за одржување е 60 фунти месечно и покрива одржување на заедничките простории во комплексот (базен, комунални градини, чистење на комплексот), систем за пумпа за вода, систем за безбедносна камера за видео надзор во комплексот.

Услугите за претпродажба и постпродажба ќе бидат обезбедени и за жителите на Pearl Island Homes. Сите потреби и барања за недвижнини се справуваат со нашите услуги 24/7.

Ние, исто така, ќе обезбедиме услуги за изнајмување за оние кои би сакале да ги изнајмуваат своите имоти, во или надвор од сезоната.
Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
1
број на спратови
2
Достапно
Студио
Поглед на море
Да
Површина
43 m2
Корисна површина
41 m2
Тераса
8 m2
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
17 km
Кафетерија
260 m
Ресторант
260 m
Бар
2 km
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00