Медулин, Мукалба, 2 стана во еден

Медулин, Мукалба, Хрватска – ID 8301
405,000 Евра
Површина 140 m2
Достапно 6+кк
Спрат 1/32
Море 200 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Во селото Мукалба, на само неколку минути пешачење од плажата, се наоѓа овој удобен апартман со четири соби со поглед на море.
Станот се наоѓа на приземје во зграда со вкупно 6 единици.
Имотот е дизајниран како 1 голем стан и може да се направи како 2 помали, бидејќи е заеднички.
Првиот стан е идеално распореден на 79 м2 и се состои од: ходник, дневна со трпезарија, 2 спални соби, бања и двор.
Вториот стан е 60м2, се состои од ходник, кујна, дневна со трпезарија, 2 спални соби, бања и двор.
Идеален за туризам, каде што можете да престојувате во еден стан, а другиот да го изнајмите или за сместување на поголемо семејство како еден простран стан.
Вкупна површина 140м2, двор 100м2

Медулин е на листата на водечки центри на истарскиот туризам и е едно од 20-те најпознати јадрански одморалишта. Динамичниот развој на ова некогаш мало рибарско село беше овозможен поради неговата исклучителна локација и благата медитеранска клима. Посетителите на Медулин можат да уживаат во мирен и уникатен пејзаж или да поминат динамичен одмор со одличната понуда на овој туристички центар. Идеален за сите спортови на вода, но можете да уживате во сите други спортски и рекреативни активности благодарение на благата зима, медитеранската клима и богатата спортска инфраструктура.
Спрат
1
број на спратови
32
Достапно
6+кк
Поглед на море
Да
Површина
140 m2
Корисна површина
135 m2
Тераса
100 m2
Паркинг
Да
Продавница
180 m
Доктор
930 m
Кафетерија
480 m
Ресторант
140 m
Бар
480 m
Училиште/градинка
280 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00