Медулин, убава, модерна вила со базен,

Medulin, Medulin, Хрватска – ID 8259
1,450,000 Евра
Површина 800 m2
Достапно Друго
Море 300 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Одлична локација, блиску до сите потребни удобности и плажа. Прекрасна, модерна вила со базен, која се наоѓа на плац со површина од 561 м2
Вилата се состои од 6 засебни апартмани, комплетно опремени и уредени до секој детал, од кои 5 успешно се изнајмуваат за време на туристичката сезона, а шестиот го користат сопствениците за нивниот престој.

Капацитетот на вилата е 22 лица во 5 апартмани (+ еден) на три ката:
Стан на приземје, се состои од: 2 спални соби, дневна + кујна и бања;
Плус стан за сопственикот со вкупна површина од 47м2.

1 кат се состои од: 2 стана со тераса - спална, дневна + кујна и бања;
2 кат: стан со балкон - спална, дневна + кујна и бања;
и стан со поглед на море, спална соба, дневна + кујна и бања.
Во 2018 година, вилата ја доби престижната награда за најдобар објект во округот Истра.
Поради близината на плажата и другите погодности (супермаркет, ресторан, шеталиште и сл.), погодностите, локацијата на самата вила, одличните оценки на гостите, овој објект е идеална инвестиција за идните сопственици, воспоставена и безбедна бизнис.

Медулин е на листата на водечки центри на истарскиот туризам и е едно од 20-те најпознати јадрански одморалишта. Динамичниот развој на ова некогаш мало рибарско село беше овозможен поради неговата исклучителна локација и благата медитеранска клима. Посетителите на Медулин можат да уживаат во мирен и уникатен пејзаж или да поминат динамичен одмор со одличната понуда на овој туристички центар. Идеален за сите спортови на вода, но можете да уживате во сите други спортски и рекреативни активности благодарение на благата зима, медитеранската клима и богатата спортска инфраструктура.
број на спратови
3
Достапно
Друго
Поглед на море
Да
Површина
800 m2
Плац
561 m2
Корисна површина
440 m2
Тераса
Да
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
150 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
120 m
Доктор
880 m
Кафетерија
450 m
Ресторант
380 m
Бар
450 m
Училиште/градинка
220 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00