Мезонета со 3 соби во комплексот Мирни во центарот на Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 8573
133,000 Евра
Површина 106 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/4
Море 100 m
услуга 1,050 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба 3-собен мезонет, лоциран на втор и трет кат, со површина од 106,71 м2. Распоред: дневна со кујна, две спални соби, две купатила со WC и две тераси. Имотот се наоѓа во станбениот комплекс Мирни во строгиот центар на Свети Влас. На територијата на комплексот се достапни за вас и вашите гости:

- два базени

- спа центар,

- деноноќно обезбедување,

- бесплатен и покриен паркинг за жителите.

Комплексот „МИРНИИ“ се наоѓа на само 100 метри од песочната плажа и е наменет за користење преку целата година. Комбинацијата на морски и планински воздух, отсуството на индустриски претпријатија, близината на Несебар - културни споменици од светско значење, можноста за рурален, лов, риболов, вински и планински туризам - го прават ова место уникатно за целосен одмор.

Надоместокот за одржување е 1050 евра годишно.

Одлична зделка, препорачливо!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот врв. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како Sunshine Coast. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива

Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
106 m2
Корисна површина
93.81 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
110 m
Доктор
280 m
Кафетерија
240 m
Ресторант
110 m
Бар
240 m
Училиште/градинка
500 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00