Модерен двокатен стан со градина во Петрчани

Petrčane, Хрватска – ID 9298
280,000 Евра
Површина 75 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/3
Море 80 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продаваат одлични станови во нова зграда во Петрчани. Близината до морето и центарот ги прави одлична инвестиција!
Морето и првите плажи се оддалечени 80 m, а центарот на градот е само 180 m.

Овој имот сигурно ги исполнува вашите критериуми со добар распоред на собите, одлична локација и прекрасен поглед на морето. Сите апартмани се ориентирани кон југ, многу пријатни за престој и светли.
Двокатниот стан со двор се состои од приземје и спрат.

Приземјето се состои од влез, дневна со кујна и трпезарија, непокриена тераса и внатрешно скалило што водат до 1 кат.
Понатаму, на првиот кат има ходник, 2 спални соби, бања и покриен балкон.
Приземјето и првиот кат се со вкупна нето површина од 61,30 м2.

Станот вклучува и 2 паркинг места, магацина во подрум и градина од 51,24 м2.
Вкупната нето корисна површина на станот со горенаведените додатоци е 75,73 м2.

Предноста на купувањето на овој имот е што купувачот не плаќа данок на продажбата на имотот.

Изградба на термо блокови од тули. Година на градба 2021. Фасадата покриена со топлинска изолација со дебелина од 10 cm придонесува за одличните енергетски својства на објектот. Квалитетот на градбата и веќе споменатата добра изолација доведуваат до очекуваниот енергетски сертификат од висока класа А.
Прозорците се изработени од ПВЦ материјал со мрежи за инсекти и ролетни. Подовите се покриени со плочки. Поставени се 3 клима уреди за греење и ладење на просториите. Еден уред се наоѓа во дневната соба, а друг во секоја спална соба. Има и оџак за да може да се постави камин или шпорет на дрва
Поставени се противпровални и противпожарни врати.

Петрчане е мало место помеѓу градовите Задар и Нин. Градот Петрчане е познат по ексклузивните вили, хотелско сместување, богатата гастрономска понуда, а со тоа и туризмот е на завидно ниво. Во зелената шума на Радмановата точка израсна хотелскиот комплекс Пинија, а од другата страна на северозападната страна на градот викенд населбата и хотелско-станбениот комплекс Пунта Скала.
Спрат
1
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
75 m2
Корисна површина
61.3 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
440 m
Доктор
5 km
Кафетерија
310 m
Ресторант
90 m
Бар
230 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00