Модерен двокатен стан со тераса на покрив во Петрчани

Петрчан, Хрватска – ID 8536
390,000 Евра
Површина 109 m2
Достапно 4+кк
Спрат 2/3
Море 80 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продаваат одлични станови во нова зграда во Петрчани. Нудиме голем избор на апартмани! Апартманите се распоредени во две модерни станбени згради, од кои секоја се состои од вкупно 4 апартмани. Близината до морето и центарот ги прави одлична инвестиција!
Морето и првите плажи се оддалечени 80 m, а центарот на градот е само 180 m.

Овие имоти сигурно ќе ги задоволат вашите критериуми со добар распоред на собите, одлична локација и прекрасен поглед на морето. Сите апартмани се ориентирани кон југ, тие се многу удобни и светли.

Двокатниот стан со тераса на покривот се наоѓа на првиот и вториот кат од станбената зграда.

На првиот кат има влез, спална соба со бања и внатрешни скали кои водат до вториот кат. Понатаму вториот кат се состои од ходник, дневна со кујна и трпезарија, бања, 2 спални соби, покриен балкон, внатрешни скали кои водат до тераса на покривот.

Двокатниот стан со тераса на покривот е со нето површина од 99,84 м2.
Станот има и 2 паркинг места и една магацина во подрумот на куќата.
Вкупната нето корисна површина на станот со горенаведените додатоци е 109,15 м2.

Предноста на купувањето на овој имот е што купувачот не плаќа данок на продажбата на имотот.

Изградба на термо блокови од тули. Година на градба 2021. Фасадата покриена со топлинска изолација со дебелина од 10 cm придонесува за одличните енергетски својства на објектот. Квалитетот на градбата и веќе споменатата добра изолација доведуваат до очекуваниот енергетски сертификат од висока класа А.
Прозорците се изработени од ПВЦ материјал со мрежи за инсекти и ролетни. Подовите се покриени со плочки. Поставени се 4 клима уреди за греење и ладење на просториите. Еден уред се наоѓа во дневната соба, а друг во секоја спална соба. Има и оџак за да може да се постави камин или шпорет на дрва
Поставени се противпровални и противпожарни врати.

Петрчане е мало место помеѓу градовите Задар и Нин. Градот Петрчане е познат по своите ексклузивни вили, хотелско сместување и богатата гастрономска понуда, благодарение на што туризмот е на завидно ниво. Во зелената шума на Радмановата точка израсна хотелскиот комплекс Пинија, а од другата страна на северозападната страна на градот викенд населбата и хотелско-станбениот комплекс Пунта Скала.
Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
109 m2
Корисна површина
100.38 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
440 m
Доктор
5 km
Кафетерија
310 m
Ресторант
90 m
Бар
230 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00