Модерен, нов стан на поткровје на 30 м од море, Кожино

Kožino, Хрватска – ID 8542
510,000 Евра
Површина 136 m2
Достапно 4+кк
Спрат 2/3
Море 30 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продава одличен, модерен, сосема нов поткровје со тераса во Кожино. Одалеченост од море само 30 m - втор ред до море. Станот има прекрасен поглед на море.

Станува збор за дуплекс стан на прв и втор кат. На првиот кат има ходник, кујна со трпезарија и дневна соба, бања и покриена тераса. На вториот кат водат внатрешно скалило. Има ходник, 3 спални соби, од кои едната има сопствена бања, друга бања и тераса на покривот од прибл. 80 м2. Вкупната нето корисна површина на опишаните простории и тераси изнесува 133,63 м2. Станот има и едно паркинг место пред куќата.

Вкупната нето корисна површина на станот со паркинг простор е 136,13 м2.
Ориентација на имотот на југ. Одалеченост од море 30 m и директен пристап до море. Одалеченост од центар 900 м.

Предност при купување на овој имот: купувачот не плаќа данок за пренос на имот.

Година на градба 2022. Вкупно 4 стана во зграда - на приземје, прв и втор кат. Изградба со термо блок од тули. Патот е асфалтиран. Рамен покрив. Пластични прозорци со алуминиумски ролетни и тројно застаклување. Топлинска изолација на фасади 8 cm полистирен. Енергетски сертификат од класа А. Подната покривка се состои од плочки и паркет. Вкупно 3 клима уреди - по една во спална и една во дневна. Електрично подно греење во бањите. Во станот има оџак. Во дворот на зградата има и заедничка скара. Влезната врата е отпорна на провалници и огноотпорна. Секој стан на покривот има свој соларен панел за греење вода. Подготовката за топла када е на терасата на покривот.

Предност при купување на овој имот: купувачот не плаќа данок за пренос на имот.
Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
136 m2
Корисна површина
130 m2
Тераса
80 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
6 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
90 m
Бар
90 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00