Модерен стан на 100 m од морето, Ровињ

Rovinj, Хрватска – ID 9393
350,000 Евра
Површина 55 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/3
Море 100 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Во овој историски град се продава стан со вкупна станбена површина од 55 м2, на 100 метри од море. Станот се состои од дневна, кујна, 2 спални соби и бања. Станот се грее и лади на клима уред. Покрај станот има можност за купување и нестанбен простор (кондиторски) на приземје.

Станот се издава и има одличен рејтинг на порталите за изнајмување.

Ровињ-град кој се наоѓа на западната страна на полуостровот Истра и се протега северно од Лимскиот канал до Бал на југ. За Ровињ велат дека е еден од најубавите градови во Хрватска, па не е изненадување што е најсилниот туристички центар во Хрватска и што веќе неколку години бележи рекордни 3 милиони ноќевања по сезона. Има нешто магично во градот со толку многу посетители. Поранешниот рибарски град денес им нуди на туристите искуство од минатото во синергија со новата и модерна архитектура која го краси периферијата на Ровињ.

Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
55 m2
Корисна површина
55 m2
Продавница
120 m
Доктор
300 m
Кафетерија
220 m
Ресторант
120 m
Бар
130 m
Училиште/градинка
210 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00