Модерен стан на одлична локација Бродарица, Шибеник

Brodarica, Šibenik, Хрватска – ID 9195
Површина 69 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/3
Море 220 m
Состојба Во изградба
Сезона Летна сезона

Во Бродарица на многу убава локација се гради зграда составена од три надземни ката со вкупно осум станбени единици и подземен кат каде има паркинг и гаражни места. Локацијата е многу добра, на само 220 метри од морето. Модерна архитектура, врвна градба и опрема се само дел од карактеристиките на овие станови.

Овој стан со површина од 69,05 м2 се наоѓа на 1 кат и се состои од кујна со трпезарија и дневна, две спални соби, бања и тераса од 8 м2. Целиот стан има подно греење (струја), алуминиумска дограма со трослојно стакло, електрични ролетни + комарец...

Станот се продава со гаража или гаражен простор од околу 13 м2 по цена од 2.500 евра/м2.

Бродарица е популарно туристичко одморалиште лоцирано во самото срце на шибеничката ривиера, на само 7 километри јужно од Шибеник, доколку барате добро уредени градски плажи со постепено влегување во морето, ресторани кои нудат одлична локална кујна, широк спектар на спортски и водени активности.

Романтичната лагуна се состои од заливот Морињ, познат како место за размножување риби и неколку помали острови што го опкружуваат градот Бродарица. Ако одите на прошетка покрај плажата, ќе имате прекрасен поглед на островот Крапањ до кој лесно можете да стигнете со траект директно од Бродарица. Љубителите на далматински рибни специјалитети дефинитивно треба да посетат некој од локалните традиционални ресторани.

Во северните и јужните делови на одморалиштето има две урбани плажи со камче. По должината на брегот во Бродарица има шеталиште долго 2,5 километри, кое ве кани на рано вечерна прошетка.

Најпозната и воедно најдолга плажа која се наоѓа во северниот дел на одморалиштето е плажата со камчиња Резалиште со постепен влез во морето. Плажата има тушеви на отворено, детско игралиште, јавни тоалети, соблекувални и освежување. Можно е и изнајмување лежалки и чадори со доплата. И ако сакате да го диверзифицирате вашиот престој на плажа, тогаш дефинитивно искористете ја можноста за изнајмување педалинки, чамци и џет скии.

Втората помала плажа обложена со борови дрвја се наоѓа во јужниот дел на одморалиштето. Сепак, нема да најдете туристичка опрема веднаш покрај плажата. Покрај тоа, плажата нуди прекрасен поглед на спротивниот остров Крапањ, кој е познат главно по лов и продажба на морски печурки.

Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Површина
69 m2
Корисна површина
67 m2
Тераса
8 m2
Гаража
Да
Паркинг
Да
Продавница
80 m
Доктор
2 km
Кафетерија
170 m
Ресторант
160 m
Бар
430 m
Училиште/градинка
640 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00