Модерен стан со гаража. во Будва.

Budva, Црна Гора – ID 7197
262,000 Евра
Површина 89 m2
Достапно 4+кк
Спрат 3/3
Море 600 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Се продава модерен трособен стан во Будва, 68 м2 со 21 м2 гаража.

Станот има отворена кујна и трпезарија со пространа дневна соба која излегува на тераса, две големи спални соби, една помала детска соба и бања.

Покрај прекрасниот ентериер, овој стан има и алуминиумски прозорци со електрични ролетни, мрежи против комарци и двојна изолација.

Станот е опремен со 4 клима уреди и во зима може да се користи подно греење. Во собите и ходникот има вградени гардероби.

На оваа локација има маркети, бројни кафулиња, пекари и се што ви треба за живот и задоволство.

Будва со населбите Борета, Бечиќи, Рафаиловичи, Пржно, Милочер, Свети Стефан, Режевичи и Перазица создава една од најубавите ривиери и мориња. Се карактеризира со интимни, скриени заливи, ситни тивки пристаништа, чист песок, бујна медитеранска вегетација.Будва стана позната по своите огромни прекрасни плажи (крупен и ситен песок, мали камчиња). Во него и во неговите хотелски комплекси е концентриран жив спортски, забавен, социјален и културен живот. Хотелските комплекси, главно речиси независни хотелски градови, како што е Словенска плоштад, се наоѓаат надвор од стариот град, зад неговите ѕидови, во непосредна близина на морето. Меѓу плажите во Будва, следните плажи беа наградени со престижното сино знаме: „Blue Beach“, „S&I Beach Life“, „Escallera“ и „Mogren I“. Првите три именувани се наоѓаат во заливот Јаз, тие се песочни и до нив може да се стигне со вртење 500 метри од магистралата Јадранска, западно од Будва.

Во централниот дел на црногорското крајбрежје се наоѓа античкиот град Будва, моментално можеби најпопуларното туристичко одморалиште во Црна Гора. Ако го следите автопатот што го следи брегот од Которскиот залив кон Скадарското Езеро, околу половина пат ќе стигнете до популарната дестинација Будва. Градот лежи во широкиот Будвански залив и е заштитен од неповолните временски влијанија од внатрешноста со планините Ловќен и Паштровичи.

Спрат
3
број на спратови
3
Достапно
4+кк
Површина
89 m2
Корисна површина
68 m2
Балкон
Да
Гаража
Да
Продавница
260 m
Доктор
110 m
Кафетерија
130 m
Ресторант
70 m
Бар
110 m
Училиште/градинка
110 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00