Модерен стан во стариот дел на градот, Ровињ

Rovinj, Хрватска – ID 9394
350,000 Евра
Површина 50 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/3
Море 300 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продава модерен стан со вкупна површина од 50 м2 во центарот на стариот град на овој историски град. Станот се наоѓа на втор кат во реновирана зграда. Поминува низ пространа дневна со кујна и трпезарија, две спални соби и бања. Станот е комплетно наместен и се продава како таков. Температурата се регулира во текот на целата година со електрично греење и климатизација.

Станот на новиот сопственик му нуди преземање на воспоставен туристички објект или како имот за бегство до прекрасниот брег на Истра.


Ровињ-град кој се наоѓа на западната страна на полуостровот Истра и се протега северно од Лимскиот канал до Бал на југ. За Ровињ велат дека е еден од најубавите градови во Хрватска, па не е изненадување што е најсилниот туристички центар во Хрватска и што веќе неколку години бележи рекордни 3 милиони ноќевања по сезона. Има нешто магично во градот со толку многу посетители. Поранешниот рибарски град денес им нуди на туристите искуство од минатото во синергија со новата и модерна архитектура која го краси периферијата на Ровињ.

Спрат
3
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Површина
50 m2
Корисна површина
50 m2
Продавница
220 m
Доктор
210 m
Кафетерија
90 m
Ресторант
210 m
Бар
190 m
Училиште/градинка
20 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00