Модерна, нова вила со базен на мирна локација, Затон

Nin, Zaton, Хрватска – ID 9473
930,000 Евра
Површина 350 m2
Достапно 5+кк
Море 1 100 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продава прекрасна нова, модерна вила со базен на мирна локација во Затон. Се состои од приземје и 1 кат. На приземје има покриен влез, влез, дневна со кујна и трпезарија, спална соба со бања, тоалет, перална. Внатрешните скали водат до првиот кат. На првиот кат има ходник, 3 спални соби со бањи кои имаат пристап до тераса. Во дворот има базен и магацин, црна кујна со оџак, надворешен тоалет, базен од 27 м2.

Вкупната корисна површина на куќата со базен е 317,77 м2. Површината на земјиштето е 615 м2.
Во дворот има две паркинг места.

Предност: при купување на овој имот, купувачот не плаќа данок за продажба на имотот.

Оддалеченоста од центарот и морето е 1,1 км.
Подната покривка се состои од плочки и ламинат. Изградба на термо блокови од тули. Топлинска изолација на фасада 8 cm полистирен. Рамен покрив. Пластични прозорци со електрични ролетни и мрежи за инсекти. Камин во дневната соба. Електрично подно греење во бањата. Клима во дневната и спалните соби. Наводнување е инсталирано во градината.


Затон е мало туристичко место идеално за вистински одмор и релаксација од стресот на секојдневниот живот. Се наоѓа помеѓу два историски града - Нин (2 км) и Задар (12 км).
Претставува уникатна комбинација на далматинска архитектура, пријатна медитеранска клима, зачувана природа, богато културно и историско наследство и живо туристичко секојдневие.
Песочните плажи во сенката на вековните борови се идеални за семејства со деца. Доколку сакате да најдете мир, кристално чисто море, чисто подводно, сенка од борови шуми, незаборавни зајдисонца, тогаш Затон е идеалното место за вашиот одмор.
број на спратови
2
Достапно
5+кк
Површина
350 m2
Плац
615 m2
Корисна површина
317.77 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
150 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
2 km
Доктор
1 km
Кафетерија
530 m
Ресторант
240 m
Бар
420 m
Училиште/градинка
660 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00