МОДЕРНА ВИЛА ВО ИЗГРАДБА ВО ПРИВАЛАЦИЈА

Привлака, Хрватска – ID 8195
620,000 Евра
Површина 573 m2
Достапно 4+кк
Море 1 200 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона
Прекрасна модерна вила со базен лоцирана во Привлака и дизајнирана како место за релаксација и забава. Вилата е одлична за постојан престој, изнајмување, како и за викенд куќа, бидејќи нејзината географска положба ја прави одлична почетна точка за посета на други далматински градови (растојание: Задар - 18 км, Нин - 4 км) и места (Сабунике - 1,5 км, Петрчане - 8 км), но и острови: км 2 - 4 км.
Вилата се наоѓа во мирна средина, на 1,2 км од море и 1 км од центарот на Привлака.
Се состои од кујна, трпезарија и отворена дневна соба со прекрасен поглед на терасата и базенот. Покрај тоа, вилата има три спални соби со бањи (3 бањи), еден тоалет и оставата, чајната кујна. Клима уред е инсталиран во секоја соба, како и во дневната соба.
Надворешната тераса и базенот продолжуваат во летната кујна со трпезарија.
Плацот е ограден и на плацот се донесени струја и вода
Година на градба: почеток на градба септември 2023 година, планирано завршување на градбата јули 2024 година.
Доколку вилата се продава во изградба, купувачот има можност да избере подни облоги и санитарна керамика по договореното ниво на цена. Сегашните цени се однесуваат на уплата од 50% за Договорот за преткуп, и 50% за дозволата за користење по завршување на изградбата.
Се препорачуваат потенцијалните купувачи доколку се заинтересирани за имотот и сакаат да го стекнат по наведената цена од 620.000 евра да постапат предвреме и да избегнат евентуални поскапувања при изградба поради инфлаторната состојба.

Привлака е мал рибарски и туристички град на само 15 минути возење од градот Задар, сместен на голем песочен полуостров помеѓу кралскиот град Нин и островот Вир. Чистите мориња и долгите, плитки песочни заливи се совршени за целосна релаксација. Местото ги нуди сите потребни содржини за пријатен и квалитетен живот: продавници, ресторани, пошта, поликлиника. Љубителите на спортот и рекреацијата кои сакаат да се обидат со едрење или сурфање, своето рајско катче ќе го најдат во околните населби. Сè што ви треба за тивок и релаксирачки семеен одмор во медитерански стил можете да го најдете овде.
број на спратови
1
Достапно
4+кк
Површина
573 m2
Плац
420 m2
Корисна површина
138 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
70 m2
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
3 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
1 km
Бар
2 km
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00