Мултистанбена куќа во Башка, остров Крк

Башка, Хрватска – ID 8325
440,000 Евра
Површина 350 m2
Достапно Друго
Море 500 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Остров Крк, Башка, се продава наместена куќа со вкупна површина од 150 м2, со двор од 100 м, на мирна локација, на 500 м од плажа.
Куќата се состои од 3 стана, секој со површина од 46 м2 со 3 приватни паркинг места и 1 посебен стан со површина од 25 м2 во дворот.
Секој од 4-те станови е правно независен, со свои стандарди за вода, струја и комуналии


Башка се наоѓа во широк залив во југоисточниот дел на островот Крк. Околните планински сртови и даваат на Башка исклучително атрактивен изглед. Башка е позната меѓу туристите главно поради прекрасната плажа Вела долга 1,8 километри - на некои места е песочна, а на други со камче. Ситниот песок на плажата и постепеното влегување во морето се особено привлечни за семејствата со мали деца. На плажата Вела ќе најдете и многу видови на забава не само за деца, кафулиња и ресторани. На Башка дефинитивно нема да ви биде досадно.
Башка може да се пофали со неколку историски споменици и интересна архитектура. Во стариот град можете да прошетате низ тесните кривулести улички. Можете да уживате во чаша одлично локално вино Žlahtina во голем број кафулиња и ресторани веднаш на шеталиштето.
Во текот на летото, во Башка се одржуваат риболовни вечери со традиционална хрватска музика и други културни настани. Тоа е местото каде што живее.
Ресторани, кафулиња, слаткарници, пекари, продавници, музеј, банки, банкомати, пошта, црква Св. Антонин (Црква Свети Антониј), морски аквариум, воден тобоган (крај плажа), детски забавен парк Funny Park (види подолу), такси брод, брод, кајак, велосипед, скутер и изнајмување квадрици. По шеталиштето сообраќа воз.
Башка има прекрасна природна песочна плажа Вела плаја, понекогаш наречена само плажа Башка. Долга е речиси 1,8 километри и е наградена со Сино знаме - симбол на чистотата. Во некои делови плажата Вела е песочна, во други ќе најдете мешавина од песок и камчиња. Сепак, влезот во морето секаде е постепен. На плажата има кафулиња, ресторани, изнајмување чамци, чамци со весла, лежалки и чадори, тобоган и тушеви (со плаќање).
Северниот дел на плажата Вела е поврзан со голем број помали плажи со камче.
број на спратови
3
Достапно
Друго
Површина
350 m2
Плац
300 m2
Корисна површина
150 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
50 m2
Паркинг
Да
Продавница
70 m
Доктор
630 m
Кафетерија
70 m
Ресторант
120 m
Бар
500 m
Училиште/градинка
390 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00