НА ПРОДАЖБА, Комплетно наместен 2 соби, топ локација и цена, Гербер 2, Сончев брег

Сончев брег, Бугарија – ID 8989
53,900 Евра
Површина 51 m2
Достапно 2+кк
Спрат 5/6
Море 500 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Попуст! Нудиме убав и комплетно опремен 2-собен стан во затворениот комплекс Гербер 2 на Сончевиот брег. Станот е 51 м2 и се наоѓа на петти кат од шест ката. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии. Распоред: претсобје, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, балкон. Комплексот Gerber 2 се наоѓа во срцето на Сончев Брег, на тивка локација и во исто време во непосредна близина на централната плажа на одморалиштето и плажата Какао. Растојанието до плажата е само 500 метри, голем целогодишен супермаркет е на 5 минути пешачење. Во близина има и 2 пријатни градски паркови со детско игралиште. Во комплексот се достапни за вас и вашите гости: базен, зона за релаксација, детско игралиште, 24-часовно обезбедување, паркинг места. Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно. Понудата е идеална за инвестирање или целогодишно живеење. Препорачуваме!
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу лизгалки, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
5
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
51 m2
Корисна површина
44 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
490 m
Доктор
2 km
Кафетерија
180 m
Ресторант
120 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00