Наместен 1 соба во комплекс Левша, врвна цена, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 5568
48,000 Евра
Површина 43 m2
Достапно 1+кк
Спрат 5/6
Море 600 m
услуга 8 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Нудиме наместен 1-собен стан, со димензии 43,15 м2, кој се наоѓа на петти кат од шест ката, во приватниот комплекс Левша на Сончев Брег, Бугарија. Распоредот е влезен хол, дневна соба со кујна, бања со тоалет, пространа балкон. Станот се продава наместен со машина за перење. Стан и опрема во одлична состојба. Квалитетен имот по добра цена. Стан идеален за изнајмување и користење преку целата година. Многу добра цена! Препорачуваме!

Комплексот се наоѓа во срцето на Сончев Брег, на 600 метри од песочната плажа. Областа е мирна и со добра инфраструктура. На непосредна близина на продавници, супермаркети, ресторани, кафулиња, барови, аптеки, медицински центар, воден парк, автобуска станица. Областа е отворена во текот на целата година.

Инфраструктура на комплексот:

_Базен

-Паркинг

-Безбедност.

Надоместокот за одржување е само 8 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
5
број на спратови
6
Достапно
1+кк
Површина
43 m2
Корисна површина
38 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
360 m
Доктор
580 m
Кафетерија
330 m
Ресторант
60 m
Бар
60 m
Училиште/градинка
790 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00