Наместен 2 соби, 600м од плажа, комплекс Наутилус клуб, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 8975
47,500 Евра
Површина 44 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/6
Море 600 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме наместен 2-собен стан со вкупна површина од 44м2, кој се наоѓа на четврти кат од шест ката во комплексот Наутилус клуб на Сончевата плажа. Станот се состои од: влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон.
Приватниот комплекс „Наутилус клуб“ се наоѓа на 600 метри од плажата во одморалиштето Сончев Брег. Областа е мирна, со добра инфраструктура. Во близина има продавници, автобуска станица и централно шеталиште. Во комплексот се достапни за вас и вашите гости:
базен на покривот, простор за релаксација
Паркинг за 16 коли
Зелен, добро одржуван кампус
Прием
Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно.
Одлична понуда погодна за рекреација и изнајмување!
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу лизгалки, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.


Спрат
4
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
44 m2
Корисна површина
38 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
150 m
Доктор
650 m
Кафетерија
110 m
Ресторант
70 m
Бар
140 m
Училиште/градинка
410 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00