Наместен 2 соби, комплекс Sianella, без такса за одржување, Танково

Sunny Beach, Бугарија – ID 9345
48,400 Евра
Површина 74 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/4
Море 5 000 m
услуга 1 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме простран стан со 2 соби, со вкупна површина од 74м2, кој се наоѓа на првиот кат од четири ката во комплексот Сианела во Танково во близина на Сончевиот брег, Бугарија. Распоред: Кујна со дневен простор, спална соба, бања со тоалет и пространа тераса. Растојанието од плажата е 5 км. Во комплексот се достапни за вас и вашите гости: базен, простор за релаксација, скара и добро уредена градина.
Без надомест за одржување! Одлична зделка, препорачливо!
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Селото Танково се наоѓа во југоисточна Бугарија, дел од општината Несебар, во регионот Бургас, 4 километри северозападно од одморалиштето Сончев Брег, 8 километри северозападно од историскиот град Несебар и 28 километри од Бургас. .
Климата е блага континентална, под големо влијание на Црното Море, како и воздушните струи од Средоземното Море. Релјефот е претежно рамен, а надморската височина варира помеѓу 0 и 49 m. Зимата е блага и суво, а летото топло, но планинскиот воздух и морскиот ветер ги освежуваат сувите и топли денови и ги прават ноќите пријатни и свежи.
Инфраструктурата на селото е добра и одржувана, со удобни транспортни врски до населените места во околината. Има целодневна градинка, училиште, центар на заедницата, фудбалски тим наречен Устрем. Танково се снабдува со вода и се електрифицира.
Селото е богато со природни ресурси, што го прави многу атрактивно место за одмор и инвестирање на бугарските и странските граѓани - зелени рамнини, сино-зелени вештачки езера, мали ридови, воодушевувачки панорамски поглед на заливот Сончев брег.
Добро е развиено производството на лозови насади и зеленчук. Сточарството е типично за локалните фармери.
Овде во декември има прослава на лозовата ракија.
Спрат
1
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Површина
74 m2
Корисна површина
65.12 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
5 km
Доктор
5 km
Кафетерија
360 m
Ресторант
4 km
Бар
410 m
Училиште/градинка
330 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00