Наместен 2 соби, комплекс Стела Поларис, 400м од плажа, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 9538
57,800 Евра
Површина 53 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/5
Море 400 m
услуга 8 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба 2-собен стан со површина од 53м2 кој се наоѓа на четврти кат во комплексот Стела Поларис на Сончев брег. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, балкон. Во цената е вклучен мебел и опрема.

Областа е погодна за целогодишно живеење, има парк со многу зеленило и дрвја, удобен и лесен пристап до пешачкото шеталиште и автобуските постојки. Плажата е на околу 5 минути пешачење (400 метри). Инфраструктура и удобности во комплексот: одржување во текот на целата година; базен; зона за релаксација, кафе бар; работа на теренот; 24 часовно обезбедување; паркинг. Надоместокот за одржување е 8 €/м2 годишно.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу лизгалки, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
4
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Површина
53 m2
Корисна површина
46.64 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
560 m
Доктор
1 km
Кафетерија
20 m
Ресторант
40 m
Бар
20 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00