Наместен 2 соби со поглед на море, комплекс Коста Калма, Равда

Ravda, Бугарија – ID 9134
56,700 Евра
Површина 67 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/6
Море 20 m
услуга 11 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба наместен 2-собен стан од 67м2, кој се наоѓа на втор кат од шест ката во приватниот комплекс Коста Калма во Равда, Бугарија. Распоредот е дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон. Понудата е идеална за изнајмување и за користење преку целата година.
Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа на првата линија помеѓу приморските одморалишта Равда и Ахелој. Комплексот е популарна дестинација за одмор, на помалку од 10 минути пешачење од главната шопинг улица Равда и нуди голем број ресторани, барови, кафулиња и продавници. Плажата е оддалечена 20 метри. Практични транспортни врски до градот Несебар, Сончев Брег и Бургас се на непосредна близина.
Достапно за сопствениците и нивните гости:
сезонски надворешен базен, веслачки базен, бар, градина, сончева тераса, фитнес, пинг-понг, билијард, 24-часовно обезбедување, лифт, паркинг.
Надоместокот за одржување е 10,50 €/м2 годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Равда е синоним за мирен одмор поминат во приватност, полн со релаксација и влажен морски воздух. Секој може да најде место за одмор на пријатни плажи расфрлани во крајбрежната зона. За најмалите, постои аквапарк во Равда, кој е споредлив со аквапаркот во Примоск, кој е популарен локален град на полуостровот. Можеби единствената разлика е цената, која овде е многу попристапна отколку во другите делови на Бугарија. Овде навистина можете да купите нешто поповолно, без разлика дали се сувенири од одмор или овошје на локалниот пазар. Одлична е и пристапноста со приградски превоз до блиските одморалишта, како што се познатиот Сончев Брег, Бургас или историскиот Несебар, кој е во непосредна близина на градот Равда.
Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
67 m2
Корисна површина
57.32 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
1 km
Доктор
1 km
Кафетерија
730 m
Ресторант
550 m
Бар
730 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00