Наместен 2 соби, во близина на море, во голф одморалиште, Балчик, Бугарија

Балчик, Бугарија – ID 7879
57,000 Евра
Површина 77 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/4
Море 300 m
услуга 12 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ние нудиме опремени 2 соби во комплексот Lighthouse Golf & засилувач; Спа одморалиште. Распоред: ходник, пространа дневна соба со кујна, спална соба, бања со тоалет и два балкона со поглед на терените за голф. Станот се наоѓа на трет кат од четири ката. Вкупната површина на станот е 77 м2. Секоја соба има клима уред. Станот се продава со опрема, како што се гледа на фотографиите. Надоместокот за одржување е 12 €/м2 годишно.
Светилникот голф одморалиште & засилувач; Бањата се наоѓа на 300 метри од морето, 45 километри од аеродромот во градот Варна и е опкружен со недопрена природа. Во близина е шармантниот град Балчик со своето богато културно и историско наследство, додека Каварна, Албена и Златните песоци се оддалечени само 10-15 минути со автомобил.
Најголемата атракција е секако теренот за голф дизајниран од Иан Вуснам.
Главни карактеристики на курсот:
• 18 дупки дизајнирани од Иан Вуснам
• 6100 m терен за голф
• 5 езера
• 12 км патеки за инвалидски колички
Комплексот вклучува престижен терен за голф со 18 дупки и 71 терен за голф и клуб, училиште за голф со области за вежбање, поставување зеленило, бункери, кратки и долги игри...
Други содржини што ги нуди комплексот:
• Хотел со 5 ѕвезди, центри за забава во областа Марина и Лајлхаус, детски центар.
• Медицински и козметички центар кој нуди традиционални и алтернативни процедури.
• Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца.
• Центар со водни објекти.
• Стилски кафулиња и продавници.
• Бизнис и конференциски центар.
• Голем број национални ресторани.
• Пристаниште за јахти во Балчик
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Спрат
3
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Површина
77 m2
Корисна површина
67.76 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
3 km
Кафетерија
670 m
Ресторант
0 m
Бар
330 m
Училиште/градинка
150 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00