Наместен 3 соби, пространа тераса, комплекс Аспен Голф кај Пирин Голф, Банско

Банско, Бугарија – ID 4761
81,000 Евра
Површина 101 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/6
Жичара 8 000 m
Состојба Готово
Нудиме комплетно опремени 3 соби, со вкупна површина од 101,86 лоцирани на приземје на апартманскиот хотел Аспен Голф, кој се наоѓа на 8 км од светски познатиот ски-центар Банско и на само 1 км од познатиот Пирин голф & засилувач; Кантри клуб со поглед на величествените планини Пирин и Рила. Распоред: ходник, кујна со дневна, 2 спални соби, бања со тоалет, посебен тоалет, тераса со поглед на планина. На располагање на сопствениците и нивните гости се: рецепција, бар и ресторан, внатрешен и надворешен базен, амам, теретана, пинг-понг, обезбедување во живо. Надоместокот за одржување е 13 €/м2 годишно. Многу добра цена! Препорачуваме!

Банско е живописен град познат по својата историја, сместен во подножјето на Пирин планина. Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.
Од една страна - Родопите, од друга - Рила со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.
Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.
Се наоѓа на 161 км јужно од аеродромот во Софија и 56 км југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Затоа што Банско има се!
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Ова е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 километри професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и простор за складирање скии, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.
Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има нови детски лифтови и градинка.Спрат
1
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Површина
101 m2
Корисна површина
82.19 m2
Тераса
Да
Продавница
120 m
Доктор
200 m
Кафетерија
170 m
Ресторант
150 m
Бар
290 m
Училиште/градинка
10 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00