Наместен 3 соби во близина на плажа, ниска такса за одржување, помеѓу Балчик и Каварна

Kavarna, Бугарија – ID 5001
80,000 Евра
Површина 98 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/5
Море 450 m
Состојба Готово

Нудиме убав 3-собен стан во комплексот „Bílá Laguna“, помеѓу Балчик и Каварна. Станот е 98 м2, се наоѓа на трет кат од пет ката. Во зградата нема лифт, во влезот се влегува од 1,5 кат, т.е. треба да се искачите 1,5 ката скали за да стигнете до станот. Распоред: влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет, две тераси, едната достапна од дневната, другата од двете спални. Станот е со комора со површина од 3 м2. Станот е елегантно наместен во шпански стил со темно дрво и метал. Станот е во совршена состојба и подготвен за вселување. Добар избор за мирен одмор покрај море за семејства со деца и за изнајмување! Оддалеченоста од најблиската плажа е 450 метри. Надоместокот за одржување е 150 евра годишно.

Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Површина
98 m2
Корисна површина
83 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
210 m
Доктор
6 km
Кафетерија
4 km
Ресторант
130 m
Бар
240 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00