Наместен стан со поглед на море, Рабац, Лабин

Rabac, Labin, Хрватска – ID 8469
180,000 Евра
Површина 55 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/3
Море 2 000 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Овој комплетно опремен стан од 55 м2 се наоѓа во помала станбена зграда.
Станот се состои од дневна, кујна и трпезарија во отворен простор, две спални соби, пространа бања, тераса со прекрасен поглед на море и градина од 38 м2. Градината е дизајнирана во медитерански стил и е идеална за летна релаксација. Има едно паркинг место пред влезот на зградата.
Температурата се регулира со клима, а станот е комплетно опремен и уреден до најситен детал и подготвен за вселување.

Идеална можност за семеен живот или како инвестиција во туризмот благодарение на близината на граѓанските удобности и 650 m воздушно растојание од морето.


Рабац е најважниот туристички центар на источниот брег на полуостровот Истар, на пет километри од Лабин. Рабац, кој почива на Кварнерскиот залив, во подножјето на ридовите кои го штитат ова место и одржуваат пријатна медитеранска клима, со право го нарекуваат „Кварнерскиот бисер“.
Прекрасното опкружување, прекрасната плажа со камчиња, пријатната клима и погледот на заливот Кварнер привлекувале туристи и патописци веќе во средината на 19 век, кога Рабац бил само мало рибарско село.
Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
55 m2
Корисна површина
53 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
620 m
Доктор
1 km
Кафетерија
700 m
Ресторант
200 m
Бар
600 m
Училиште/градинка
350 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00