Наместен студио, комплекс Орхидеи Форт, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 9533
41,000 Евра
Површина 41 m2
Достапно 1+кк
Спрат 3/4
Море 800 m
услуга 13 Евра За метар квадратен/месец
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме убав 1-собен стан со површина од 41 м2, сместен на третиот кат од четири ката, во комплексот Орхидеја Форт, на Сончев Брег, Бугарија. Распоредот е дневна соба со кујна, бања со тоалет и балкон. Во цената е вклучен мебел и опрема. Комплексот се наоѓа во непосредна близина на водениот парк Акција. Прекрасната плажа Сончев брег е оддалечена 10-15 минути пешачење (800 метри) и 800 метри од центарот на одморалиштето што нуди различни опции за забава.
Клубот Холидеј и Орхидеи Форт е „најзелениот“ резиденцијален комплекс за одморалиште на Сончевиот брег!
Само површината на уредување (тревници, зелени површини) е повеќе од 45.000 m2, што е повеќе од 65% од вкупната површина на локацијата каде што се наоѓа станбениот комплекс. Идеално место за живеење и летен одмор!
Инфраструктура Форт & засилувач; Клуб Холидеј & засилувач; орхидеи:
- 2 ресторани со европска и бугарска кујна
- Бар
- 9 базени за возрасни и деца, со надзор на безбедноста на туристите од професионални спасители
- бесплатни лежалки околу базените
- 2 тобогани
- Билјард и пинг-понг
- Супермаркет
- Продавници
- Менувачница
- Детско игралиште со лулашки и лизгалки
- „Опуштете се“ зона „оаза“ со дрвја, цвеќиња, тревник
- Фитнес опрема на отворено
- Тениски клуб
- Интернет клуб
- Фризерство
- Автомобили за изнајмување
- Масажа
- Паркинг, бесплатен за сопствениците и гостите
- 2 канцелариски приеми (нарачување секаков вид на услуги, екскурзии и сл.)
Надоместокот за одржување е 12,5 €/м2 годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
3
број на спратови
4
Достапно
1+кк
Површина
41 m2
Корисна површина
36.08 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
430 m
Доктор
710 m
Кафетерија
500 m
Ресторант
150 m
Бар
20 m
Училиште/градинка
730 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00