Нов стан на приземје со преден двор 3+1

Trikomo, Кипар – ID 7696
284,000 Евра
Површина 170 m2
Достапно 3+1
Спрат 1/3
Море 700 m
Состојба Готово

Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Барате имот во Кипар? Вие сте на вистинското место. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Нудиме стан со предна градина и тераса 3+1, во елитен комплекс во Ени Боажица. Станот има две купатила, во близина има англиско училиште, болница, градинка, се што треба за живот. Во близина има многу знаменитости и песочни плажи. Најблиската е добро познатата плажа Саламис.

Сè е вклучено во цената, вклучително и правни услуги од нашиот адвокат на лице место. Новиот сопственик затоа ќе мора да плати данок за пренос на имот.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.

Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%

Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради

Цените од 55.000 CZK по м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа е најдобро да се инвестира во почетната фаза на проектите

План на рати до 5 години без зголемување

Идеално место за пензионирање

Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).

Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.

Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.

Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Спрат
1
број на спратови
3
Достапно
3+1
Површина
170 m2
Корисна површина
160 m2
Тераса
81 m2
Балкон
Да
Продавница
380 m
Доктор
7 km
Кафетерија
530 m
Ресторант
410 m
Бар
580 m
Училиште/градинка
150 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00