НОВ СТАН СО ПОГЛЕД НА МОРЕ, БАЗЕН, 1 кат, ПРИВЛАКА

Privlaka, Хрватска – ID 9250
243,000 Евра
Површина 75 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/3
Море 100 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продава убав нов стан со поглед на море во Привлаче.
Оддалеченоста од морето е само 100м. Има директен пристап до море. Дополнително на луксузот на овој имот е и комуналниот базен во дворот на зградата.

Ова е стан на прв кат. Распоредот на собите се состои од ходник, 2 спални соби, бања, кујна со трпезарија и дневна и тераса. Нето корисната површина на опишаниот имот е 73,30 м2.

Во станот има и паркинг простор пред куќата.
Вкупната нето површина на станот со паркинг простор е 75,80 м2.

Предност при купување на овој имот: Купувачот не плаќа данок за пренос на имот.

Оддалеченоста на овој имот од центарот на Привлака е 700 м.

Топлинската изолација на фасадата е полистирен од 10 cm. Подовите се паркет и плочки. Столаријата се состои и од модерен ПВЦ со седум комори со изо-трислојно стакло и слој LOW-E однадвор од реномирани европски производители. Надворешната столарија е опремена со електрично контролирани ALU ролетни и интегрирани мрежи против комарци. Инсталирани се паметни инвертер клима уреди во дневната соба и ходникот. Во бањата има и електрично подно греење. Беше инсталирана внатрешна дограма од врвна класа со целосна залиха на модерен дизајн.

Станот е опремен и со видеофон. Беа направени подготовки и за паметни инсталации.
Базенот е 21 м2 со скимер. Покривката на базенот е фолија.
Станица за полнење на електрични автомобили на паркинг.


Привлака е мал рибарски и туристички град на само 15 минути возење од градот Задар, сместен на голем песочен полуостров помеѓу кралскиот град Нин и островот Вир. Чистите мориња и долгите, плитки песочни заливи се совршени за целосна релаксација. Местото ги нуди сите потребни содржини за пријатен и квалитетен живот: продавници, ресторани, пошта, поликлиника. Љубителите на спортот и рекреацијата кои сакаат да се обидат со едрење или сурфање, своето рајско катче ќе го најдат во околните населби. Сè што ви треба за тивок и релаксирачки семеен одмор во медитерански стил можете да го најдете овде.
Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
75 m2
Корисна површина
73.3 m2
Тераса
20 m2
Паркинг
Да
Продавница
790 m
Доктор
3 km
Кафетерија
470 m
Ресторант
170 m
Бар
500 m
Училиште/градинка
840 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00