Нов стан во Бибиње, 1 кат

Бибиње, Хрватска – ID 8302
220,000 Евра
Површина 68 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/3
Море 600 m
Состојба Во изградба
Сезона Летна сезона
Продавам стан во нова зграда во Бибиње кај Задар. Овој имот ќе биде подготвен за вселување во летото 2023 година.

Ова е стан на прв кат. Распоредот на собите се состои од ходник, 2 спални соби, бања, кујна со трпезарија и дневна и покриена тераса. Нето корисната површина на опишаните простории е 66,08 м2. Во станот има и паркинг простор.
Вкупната нето површина на станот со паркинг простор е затоа 68,58 м2.

Ја нагласуваме предноста при купувањето на овој имот: Купувачот не плаќа данок за продажба на имотот.

Оддалеченоста на зградата од морето е 600 m, а центарот на Бибиње е исто толку оддалечен.
Во зградата има вкупно 6 станбени единици. Истиот инвеститор гради 3 згради на оваа локација. Изградба на термо блокови од тули. Фасадна топлинска изолација 10 cm полистирен. Подната покривка се состои од плочки. Пластични прозорци со трислојно стакло, електрични ролетни и мрежи за инсекти. Клима во дневна и спални, значи вкупно 3 единици во станот. Влезната врата на станот е исто така против кражба и огноотпорна.
Конечно, се очекува имотот да има енергетски сертификат А.


Од историскиот град Задар на југоисток, помеѓу јадранскиот туристички пат и морето, се наоѓа градот Бибиње, кој краси околу 4 километри крајбрежје со шеталишта и плажи. Бибиње нуди голем број можности за оние кои освен со капење и сончање, сакаат да го збогатат одморот со некои други активности. Прекрасната природа што го опкружува Бибиње е погодна за пешачење, возење велосипед, идеални услови за едрење, нуркање, сурфање на ветер, игралиште на отворено, опремена спортска сала итн. Има неколку ресторани со локални специјалитети, кафулиња, голем број продавници, пошта со менувачница, градинка, ординација општ лекар, стоматолошка амбуланта, аптека и др. Марина Далмација се наоѓа во областа Бибиње, која е една од најголемите марини на Јадранот.

Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Површина
68 m2
Корисна површина
6608 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
420 m
Кафетерија
250 m
Ресторант
150 m
Бар
250 m
Училиште/градинка
380 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00