Нова 1 соба, 500 метри од плажа, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 7992
40,700 Евра
Површина 40 m2
Достапно 1+кк
Спрат 4/6
Море 500 m
услуга 8 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме 1-собен стан, со големина од 40м2, кој се наоѓа на четврти кат од шест ката во комплексот U-dacha во Сончев Брег, Бугарија. Станот се продава ненаместен, со задоволство ќе помогнеме со мебел и опрема. Распоредот е влезен хол, простор за чајна кујна со простор за релаксација, бања со тоалет, тераса со поглед на базен. U-dacha се наоѓа во мирна област, во јужниот дел на Сончев Брег, на само 500 метри од плажата. Помал, добро одржуван и целогодишен комплекс. Сопствениците и нивните гости се достапни во комплексот: базен, простор за релаксација, детско игралиште, паркинг, 24-часовно обезбедување. Во комплексот има лифт. Надоместокот за одржување е 8 €/м2 годишно. Многу добра цена!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини-возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
4
број на спратови
6
Достапно
1+кк
Површина
40 m2
Корисна површина
35 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
570 m
Доктор
1 km
Кафетерија
820 m
Ресторант
220 m
Бар
250 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00