НОВАЛА - Луксузен трособен пентхаус апартман 67 м2 со панорамски поглед на море, новоизграден

Novalja, Pag, Хрватска – ID 9748
225,991 Евра
Површина 67 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/3
Море 300 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продава трособен стан (А3) со површина од околу 67,46 м2 на втор кат во нова зграда во Новаља.

Овој стан се состои од ходник, бања со тоалет, две спални соби, дневна и кујна. Вклучува и пространа делумно покриена тераса (20,03 м2) со панорамски поглед на морето.

Станот располага со подно греење, клима и при изградбата се користени само најквалитетни материјали и опрема.

Станот има и две паркинг места.
Благодарение на благата падина на теренот, станот има поглед на целиот залив Новаље.

Морето и центарот на градот се на непосредна близина, на само 10 минути пешачење.

Новаља е големо земјоделско и рибарско село и пристаниште (2.000 жители) во истоимениот залив на југозападниот брег на островот Паг. Новаља се наоѓа на главниот островски пат, на 7 километри од траектот во Жигљен. Во близина има убави шуми.

Новаља има посебен туристички фокус со бројни опции за сместување и забава. Многу ресторани, гастрономската понуда е фокусирана на локални специјалитети (јагниња на плука, риба, морски плодови - главно школки, сирење Паж).

Најпознатиот центар за забава е плажата Зрќе, која ја посетуваат млади луѓе од цела Европа.
Спрат
3
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
67 m2
Корисна површина
60 m2
Тераса
20.03 m2
Паркинг
Да
Продавница
380 m
Доктор
320 m
Кафетерија
340 m
Ресторант
330 m
Бар
330 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00