Нови 2 соби, на прва линија, на 50м од море, пространа тераса со поглед на море, паркинг, Бјала

Byala, Бугарија – ID 6526
68,000 Евра
Површина 68 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/5
Море 50 m
Состојба Готово
Ви нудиме сосема нов еднособен стан во затворен станбен комплекс, лоциран на прва линија во рамен дел од мирниот град Бјала на брегот на Црното Море. Станот се наоѓа на прв кат и се состои од влезен хол, дневна соба со кујна, посебна спална соба, бања и пространа тераса (18 м2) со поглед на море. Терасата има директен пристап до дворот и паркинг, што создава дополнителна погодност за сопственикот на станот. Корисната површина на станот е 59 м2, а вкупната површина е 68 м2. Станот се продава комплетен „клуч на рака“ со пловечки подови во сите соби и ходници, бојадисани ѕидови и тавани, внатрешни и влезни врати, прозори - квалитетни пластични прозори „Рехау брилијант“, плочки и туш кабина во бањата, прекинувачи и штекери. Целата комуникација се одвива во станот. Комплексот во кој се наоѓа станот е добитник на наградата од областа на градежништвото и архитектурата, основана од Комората на градежници во Бугарија. Комплексот се состои од три станбени згради и една куќа. Оградениот простор на комплексот е добро одржуван и богато уреден, има два базени со зони за релаксација околу нив, скара и паркинг. Територијата на комплексот има контролиран пристап и се чува деноноќно и во текот на целата година. Станбената зграда во која се наоѓа станот е пуштена во употреба во 2015 година.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Бјала е административен центар лоциран во централниот дел на бугарското крајбрежје помеѓу два меѓународни аеродроми - 50 километри од аеродромот во Варна и 60 километри од аеродромот во Бургас. Градот нуди се што ви треба за удобен семеен одмор и целогодишно живеење: продавници, банка, болница, училиште, пошта, ресторани и кафулиња, салони за убавина, стадион и друго. Брегот се карактеризира со комбинација на морски доводи, плажа со должина од над 6 километри, песочни дини и живописни бели карпи. Бјала е познат и по својот центар за производство на вино.
Годишниот надоместок за одржување на заедничките простории изнесува 9,60 евра/м2. од вкупната површина на станот.
Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
68 m2
Корисна површина
59 m2
Тераса
18 m2
Паркинг
Да
Продавница
330 m
Доктор
220 m
Кафетерија
5 km
Ресторант
80 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
90 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00