Нови 2 соби на прва линија, нов луксузен комплекс, поглед на море, Бјала/Обзор

Бјала/Обзор, Бугарија – ID 4852
94,000 Евра
Површина 59 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/5
Море 150 m
услуга 15 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Ви нудиме 2 соби во нов, луксузен комплекс, кој се наоѓа на прва линија покрај морето на тивко и живописно место помеѓу одморалиштата Обзор и Бјала, во близина на борова шума. Станот се наоѓа на втор кат од пет ката и се состои од коридор, дневна со кујна, спална соба, бања - WC, балкон со поглед на море. Вградената површина на станот е 50 м2, вкупната површина - 59 м2. Станот се продава во фази на доизградба „клуч на рака“ без мебел. Со задоволство ќе ви помогнеме со мебел и опрема. Во дневната и спалната соба се поставени највисока класа инвертер клима уреди кои ќе обезбедат пријатна температура без разлика на сезоната. Имате на располагање инфраструктура и удобност на висококвалитетен комплекс. За удобен престој има базен со простор за релаксација и лежалки, парк со скара, детско игралиште, бар на отворено, теретана со сауна и паркинг. Откако ќе го напуштите станот, можете да се опуштите во базенот и да уживате во коктел во барот на отворено. Одите малку подалеку по скалите покрај живописната карпа со борови дрвја - и се наоѓате на пространа песочна плажа со свои бесплатни лежалки и чадори, достапна само за жителите и гостите на комплексот. Патека води покрај морето за прошетка или утринско трчање на свеж воздух - одлично место за романтичарите и љубителите на здрав начин на живот. Чистиот морски воздух со тонови на четинари го исполнува телото со енергија веднаш штом ќе влезете во комплексот.
До комплексот може лесно да се стигне од аеродромите во Варна и Бургас со трансфер, такси или редовни автобуси кои сообраќаат на секои 30 минути. Од аеродромите во Варна или Бургас, растојанието до локацијата е само 60 километри и помалку од еден час возење.
Доколку е потребно, друштвото за управување ќе ви помогне да изнајмите станови во ваше отсуство. Добијте до 10% годишно од цената на имотот со изнајмување. За се ќе се погрижи друштвото за управување. Надоместокот за одржување е 15 €/м2 годишно + 120 евра годишно депозит за струја и вода во заедничките простории.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
До комплексот може лесно да се стигне од аеродромите во Варна и Бургас со трансфер, такси или редовни автобуси кои сообраќаат на секои 30 минути. Од аеродромите во Варна или Бургас, растојанието до комплексот е само 60 километри, а патувањето трае помалку од еден час. Можете да пристигнете во вашиот стан во секое погодно време и да уживате во зајдисонцето покрај морето со чаша вкусно локално вино. Во непосредна близина на комплексот се наоѓа хотел со четири ѕвезди со барови, ресторани, бањи, вода и спортска забава. Целата оваа инфраструктура може да ја користат жителите на околината. Целата урбана инфраструктура е на 3 минути возење од комплексот во одморалиштата Обзор и Бјала, каде што можете да најдете се што ви треба за удобен живот и одмор: продавници, кафулиња, ресторани, банкарски канцеларии, стадион, спортови на отворено, училиште. , градинка, аптеки, поликлиника итн. Доколку е потребно, друштвото за управување ќе ви помогне да го изнајмите станот во ваше отсуство. Заработете до 10% годишно од трошоците за домување годишно со изнајмување стан. За се ќе се погрижи друштвото за управување. Ќе можете да дојдете во вашиот стан кога ви одговара и во исто време да заработите дополнителни приходи со издавање на станот за остатокот од времето. Бјала е административен центар лоциран во централниот дел на бугарското крајбрежје помеѓу два меѓународни аеродроми - 50 километри од аеродромот во Варна и 60 километри од аеродромот во Бургас. Градот нуди се што ви треба за удобен семеен одмор и целогодишно живеење: продавници, банка, болница, училиште, пошта, ресторани и кафулиња, салони за убавина, стадион и друго. Брегот се карактеризира со комбинација на морски доводи, плажа со должина од над 6 километри, песочни дини и живописни бели карпи. Бјала е познат и по својот центар за производство на вино.
Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
59 m2
Корисна површина
50 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
590 m
Доктор
130 m
Кафетерија
5 km
Ресторант
210 m
Бар
370 m
Училиште/градинка
160 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00