Нови 2 соби за неверојатно добра цена, без такса за одржување, 300м од плажа, Кафе

Kavarna, Бугарија – ID 6750
44,000 Евра
Површина 61 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/4
Море 250 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Пазете се од агентите за недвижности кои поради ситуацијата на чешкиот пазар на недвижности од ден на ден почнаа да нудат имоти во странство! Без доволно знаење за странскиот пазар, кој се разликува од чешкиот! Потпрете се на специјалисти и не преземајте непотребни ризици! Ви нудиме простран, нов стан со површина од 2 соби, со вкупна површина од 61,85 м2, кој се наоѓа на втор кат од четири ката, во нова станбена зграда и на само 300 метри од плажа. . Вградената површина на станот е 46,55 м2, станот вклучува визба во подрумот на зградата со големина од 2,5 м2. Сите удобности и забава се на непосредна близина. Распоред: ходник, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, визба и тераса со поглед на зеленилото. Цената е за довршување до сцената „На тапа“. Надворешна изолација, внатрешни и влезни врати, електрика и водовод, ѕидови спремни за малтерисување, бањи спремни за хигиена, подови спремни за покривање. Со поволни услови ќе помогнеме во завршувањето. Цена на комплетно доизградба без мебел и опрема од 5000€ според материјалите избрани од новиот сопственик. Внатрешните фотографии се од наместен стан во истата зграда. Се разбира, идниот сопственик ќе избере сè - подови, бања, мебел. Со задоволство помагаме и со мебел и опрема! Цените на материјалите и работата на терен се значително пониски отколку во Чешка. Елитната станбена зграда има стратешка локација и нуди неверојатен поглед на морето и планините. Заедно, просториите се чисти и совршено одржувани. Нема надомест за одржување. Инвеститорот се грижи за се. Во зградата нудиме неколку станови со различна големина и распоред. Доколку сте заинтересирани, не двоумете се да не контактирате.

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Површина
61 m2
Корисна површина
46.55 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
70 m
Бар
390 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00